Anasayfa / ATP / Djokovic Hurkacz’ı Mağlup Etti
Wimbledon Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri
Wimbledon Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

Djokovic Hurkacz’ı Mağlup Etti

Novak Djokovic, 2023 Wimbledon’da Hubert Hurkacz karşısında büyük zorluklar yaşamasına karşın galip gelerek üst tura yükselmeyi başardı.

Novak, Wimbledon 2023’te Hurkacz karşısında adeta öldü öldü dirildi. Rakibi karşısında birçok zorluk ile karşılaşan Sırp tenisçi, maçta avantajlarını kaybedecek noktaya geldi. Zira Polonyalı oyuncu bir set kazandı ve işleri biraz daha ilginç hale getirdi.

Maç Pazar günü geç saatlerde başlamış olmasına rağmen aynı akşam tamamlanamadı. İkinci setin ardından ertelenen mücadele, tekrardan başladı. Djokovic, Hurkacz’ın önünde oldukça büyük fırsatlar olmasına rağmen bu noktada maçın kontrolünü elinde tutmayı başardı ve setlerde 2-0 öne de geçti.

Polonyalı oyuncu ilk seti kazanmak için büyük bir şans yakaladı, ancak bunu değerlendiremedi. İlk setin tie-break oyununda 6-3 önde olsa da Djokovic’e tam 5 puan hediye etti ve Sırp tenisçi rakibine 8-6’lık üstünlük sağlayarak ilk seti zor da olsa kazandı. İkinci set de tie-break’e gitti ve Hurkacz’ın yine bir şansı vardı, ancak bunu yine değerlendiremedi ve Djokovic yine 8-6 kazandı.

Maç, ertelenmesinin ardından Pazartesi günü devam etti ve Hurkacz servisleriyle Djokovic’e sorunlar yaşatmaya devam etti. Sonunda iki servis kırma puanı elde etti ve ilkini çeviremedi, ancak ikincisini çevirdi. Çok ilginç bir dördüncü setin izletildiği mücadelenin bu seti pek çok kişinin tahmin ettiği gibi sonuçlanmadı.

Hurkacz, setlerde skor 3-3’ken Sırp oyuncuya iki servis kırma puanı vermeden önce oldukça rahat görünüyordu. Ancak bu olayın ardından her ikisini de kurtarsa da başka bir servis kırma puanını da rakibine verdi. Bu defa şansını değerlendiren Hurkacz, Djokovic,’in servisini kırdı ve üçüncü seti 7-5 kazanarak setlerde durumu 2-1’e getirdi. Hurkacz, bu yıl Wimbledon’da ilk kez servis kırmayı başarmışoldu. Bu, Wimbledon macerasının 68. servis oyununda gerçekleşti.

Son sette kritik bir oyun kazanan Djokovic sonrasında da maçı sona erdirdi. Rakibini dördüncü sette 6-4 kazanarak durumu 3-1 yaptı. Sırp oyuncu maçı 7-6(6) 7-6(6) 5-7 6-4’lük setlerle kazandı.

Djokovic, 18 ace, 44 winner ve 16 basit hata istatistikleri ile Hurkacz’ı mağlup etti. ATP 1 numarası bir sonraki turda Rublev ile karşılaşacak.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.