Anasayfa / ATP / Carlos Alcaraz’dan Bir Rekor Daha
Wimbledon Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri
Wimbledon Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

Carlos Alcaraz’dan Bir Rekor Daha

Carlos Alcaraz, ATP Turu’ndaki hızlı yükselişiyle, 1990’dan sonra doğan bir tenisçi olarak en az 2 Grand Slam kazanan isimlerden biri oldu.

Aktif ve mevcut Top 10 oyuncularının Grand Slam kazananlarını listeleyecek olsaydınız, listede sadece üç ismin yer aldığı görülürdü. Carlos Alcaraz da, 2023 Wimbledon zaferiyle Novak Djokovic’in ardından en çok Grand Slam’e sahip ikinci isim olurdu.

İspanyol tenisçi, Wimbledon 2023 finalinde müthiş bir performans sergileyerek son şampiyon Novak Djokovic’i mağlup etti ve ikinci Grand Slam’ini kazandı. Bu zafer hakkında söylenebilecek birçok şey var çünkü bu şampiyonluk, birkaç şeyi kanıtlıyor. Big Three döneminin yavaş yavaş sona erdiğini kanıtlaması, ilk detaylardan biri. Ancak bu yıl çoğunlukla Djokovic etkili oldu ve ön plana çıktı. Zira İsviçreli efsane Roger Federer emekli oldu, İspanyol raket Rafael Nadal ise sakatlığı sebebiyle 2023’ün neredeyse tamamını kaçırdı.

Alcaraz ayrıca elde ettiği zafer ile Novak Djokovic gibi isimlerle rekabet edebileceğini gösteriyor, çünkü şu anda dünyanın en iyi oyuncuları onlar. Dünya sıralamasında ilk 2 sırada Alcaraz ve Djokovic var. Ayrıca Alcaraz’ın ne kadar büyük bir oyuncu olduğunu da gösterir nitelikte zira 1990’dan sonra doğan erkek tenisçi olarak iki Grand Slam kazanan isim oldu. Bu, Big Three’in ve diğer bazı yaşlı oyuncuların son 20 yılda ne kadar dominant olduklarını gösteriyor.

Son yıllarda 1990’dan sonra doğan ve ön planda olan tek oyuncu Alcaraz olmadı. Dominic Thiem ve Daniil Medvedev gibi isimler de Grand Slam kazandı. Ancak ne Thiem ne de Medvedev, Alcaraz’ın başardığı gibi birden fazla şampiyonluk kazanmayı başaramadı.

Alcaraz’ın geçen yılki Amerika Açık’ta kazandığı ilk Grand Slam zaferinden bu yana henüz bir yıl bile geçmedi. Bu şampiyonluk, ne kadar iyi olduğunu ve teniste dengelerin değişmekte olduğunu kanıtladı. Djokovic ne kadar iyi olursa olsun, muhtemelen yıllar boyunca dominant bir güç olmayacak çünkü yeni bir isim tenis sahnesine adını altın harflerle yazdıracağa benziyor. Adı Carlos Alcaraz ve burada kalmaya geldi!

Alcaraz, ikinci Grand Slam şampiyonluğunun ardından “Evet, harika hissediyorum. Benim için bir rüya gerçek oldu, Wimbledon şampiyonu olmak, gerçekten istediğim bir şey. Açıkçası, bunu çok hızlı bir şekilde elde edeceğimi beklemiyordum. Evet, her şeyi, tüm duygularımı paylaşmak ve tadını çıkarmak için zamanı geldi” diyerek zaferini kutladı.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.