Anasayfa / Tenis / Carlos Alcaraz Şampiyonluk Sonrası Konuştu

Carlos Alcaraz Şampiyonluk Sonrası Konuştu

İspanyol tenisçi Carlos Alcaraz, Barcelona Open Banc Sabadell’de elde ettiği şampiyonluğun ardından düşüncelerini dile getirdi.

Barcelona Open Banc Sabadell’i şampiyonluk ile kapatmayı başaran Carlos Alcaraz, turnuvanın ardından Eurosport’a demeçler verdi. Nadal ile karşılaştırılmasına dair sorular sorulan İspanyol tenisçi, kimsenin yerini almak gibi bir amacının olmadığını, bu demecini de daha önce çok kez dile getirdiğini belirtti. Destek noktasında da kendini çok şanslı hissettiğini vurgulayan Alcaraz, turnuvadaki ilk maçından bu yana kendisini destekleyen ve pozitif enerji veren çok sayıda insan olduğunu aktardı. Bu bağlamda da tam konsantre bir şekilde turnuvada bulunduğunu ve final sayısına kadar desteği arkasında hissettiğini açıkladı.

“Kendi tarihimi yaratmak istiyorum”

Carlos Alcaraz, Eurosport’a yaptığı açıklamada kariyerinin kalan kısmında da kendi yolunu açmak istediğini belirtti. Kendi tarihini yaratma amacında olduğunu vurgulayan başarılı tenisçi, bu bağlamda şampiyonluğu elde ettiği için çok mutlu olduğunu aktardı. Rafael Nadal’ın olmadığı bir turnuvayı kazandığını, fakat yine de her zaman en iyilere karşı oynamak istediğini belirten Alcaraz, Rafa’nın kortlardan uzak kalmasının çok üzücü olduğunu belirtti. Sıradaki turnuva için de konsantrasyonunun en üst noktada olduğunu belirten Alcaraz, her zaman en iyisini yapmaya yönelik bir mottosunun olduğunu vurguladı.

Turnuvadaki her oyuncunun çok iyi olduğunu, bu sebeple de herkesin şampiyon olabileceğini belirten tenisçi, Roland Garros’un kısa vadeli hedefleri arasında ilk sırada yer aldığını söyledi.

Carlos Alcaraz Kimdir?

Carlos Alcaraz, 5 Mayıs 2003 tarihinde doğdu. 20 yaşındaki İspanyol tenisçi, kariyerine kısa sürede önemli başarılar sığdırdı. Kariyer rekoru 113 galibiyet ve 33 mağlubiyet olan Carlos Alcaraz, toplamda 6 ATP Tour şampiyonluğu elde etti. Bu şampiyonlukları arasında 2022 ABD Açık ve 2 de ATP Tour Masters 1000 de bulunuyor. 2022 yılının Eylül ayında ABD Açık’ı kazanmayı başaran Alcaraz, 19 yaşındayken ATP 1 numarası oldu. Elde ettiği başarı, İspanyol tenisçinin tarihte bir numaraya yükselen en genç tenisçi olmasını sağladı. Alcaraz, şu anda Sırp tenisçi Novak Djokovic’in arkasında, ATP sıralamasında ikinci sırada yer alıyor.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.