Anasayfa / Tenis / Federer’den Nadal’a Destek

Federer’den Nadal’a Destek

Tenis dünyasının simge isimlerinden biri olan Roger Federer, sosyal medya hesabı üzerinden hayranları ile etkileşimde bulunurken, Rafael Nadal ile ilgili konuştu.

Geçtiğimiz yıl emeklilik kararı alan ve tenis kariyerini sonlandıran Roger Federer, emekliliğinin ardından birçok farklı alanda boy göstermeyi sürdürüyor. Kısa bir süre önce Met Gala’ya katılım gösteren İsviçreli raket, ardından da Miami’de düzenlenen F1 Grand Prix’ine katılmak için Güney Sahillerine indi. F1 Grand Prix’ini yakından takip eden Federer, ardından ise kendi vakfının etkinlikleri bağlamında Afrika’ya seyahat etti. Tenis kariyerini sonlandırmasının ardından birçok sosyal etkinliğe katılarak hayranları ile bir araya gelen İsviçreli tenisçi, son olarak da sosyal medyada bir soru cevap oturumu yaptı. Hayranlarının sorduğu soruları şeffaf bir şekilde yanıtlayan Federer, soruların birinde Rafael Nadal’a da değindi.

Sosyal medyada açılan bir sohbet odasında hayranları ile etkileşime geçen Federer, Miami’de düzenlenen F1 Grand Prix’inden Rafael Nadal ile kıyas konusuna kadar pek çok detaya değindi. Federer, Formula 1’i izlemek için gittiği Miami’de bir yabancının yanına yaklaştığını, kendisini Nadal sandığını ve fotoğraf çekilmek istediğini söyleyerek hayranlarını güldürdü.

Rafael Nadal, bilindiği üzere geçtiğimiz hafta yaptığı basın toplantısı ile birlikte Roland Garros 2023’ten çekildiğini açıklamıştı. İspanyol tenisçinin aldığı bu karar ile birlikte Federer, Nadal ve Djokovic üçlüsünden yalnızca Sırp tenisçi, uzun bir süreden sonra tek başına Roland Garros’a katılmış olacak. Konuyla ilgili düşünceleri sorulan Roger Federer, Nadal’ın çekilme kararından dolayı çok üzgün olduğunu aktararak, İspanyol tenisçinin Roland Garros rekorlarının asla unutulmaması gerektiğini hatırlattı.

Nadal’ın olduğu bir Roland Garros’un havasının çok daha farklı olduğunu aktaran İsviçreli tenisçi, İspanyol yıldızın yokluğunda büyük bir üzüntü yaşadığını aktardı. Geçirdiği sakatlıklar nedeniyle uzun süredir kortlardan uzak kalan Nadal’ın sağlıklı bir şekilde geri döneceğine inandığını belirten Federer, bu bağlamda da kariyerinin kalan bölümünde kendisinden birkaç sihirli performans daha izleyebileceğimizi söyledi. Rafael Nadal, geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada geri dönmeyi planladığını fakat dönüşünün ardından 2024 yılına kadar oynayıp, ardından da emekli olmayı düşündüğünü açıklamıştı.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.