Anasayfa / ATP / “Djokovic artık yenilebilir”

“Djokovic artık yenilebilir”

Tenis antrenörleri arasında tanınmış bir isim olan Patrick Mouratoglou, Novak Djokovic’in kariyerinin bu aşamasında nispeten yenilebilir olduğunu ve Wimbledon’da da bunun görüldüğünü düşünüyor.

Djokovic, 2023 Wimbledon finalinde Carlos Alcaraz’a mağlup olarak yenilebilir olduğunu gösterdi. Konuyla ilgili olarak bazı şeylerin de net şekilde söylenmesi beklendi. ATP Turu’nun dünya bir numarası olan Carlos Alcaraz tarafından yenilgiye uğratılmasına rağmen Djokovic, rakibine müthiş bir direnç gösterdi. Alcaraz, son sette servisini neredeyse kırdıracak duruma geldi ve bu yaşansaydı, o anda her şey sona erebilir, Alcaraz oyundan ciddi şekilde düşebilirdi.

Fakat Alcaraz rakibini mağlup etti. Bu nedenle de Djokovic yenilebilir bir tenisçi olduğunu gösterdi. Ancak elbette ki bunu başarmak için oldukça iyi bir çaba gerekiyor. Antrenör Mouratoglou da Wimbledon finalini sosyal medya hesabında eleştirerek her oyuncunun neden ciddi hatalar yaptığını analiz etti. Fransız antrenöre göre, Alcaraz rakibine göre daha özgür bir oyun sergiledi ve bu yüzden kazandı.

Alcaraz, maçla ilgili genel yorumunu “Carlos’un Wimbledon finalini kazanma nedeni, büyük anlarda vuruşlarını özgürce yapabilmesi, Novak’ın ise yapamaması oldu. Bu zihinsel anlamda çok büyük bir maçtı ve her iki oyuncu da gerildi. Grand Slam finalinin kesinlikle zihinsel olması gerektiğini düşünüyorum. En iyi örnek, ikinci setteki tie-break anı ve Djokovic’in bu backhand vuruşunu fileye göndermesi olabilir. Maçı bitirebilirdi ama yapamadı” olarak yaptı.

Antrenör ayrıca, Djokovic’in kariyerinin bu döneminde neden yenilebilir olduğunu açıkladı ve bunun ciddi sebeplerinden birinin de tarihi başarıları daha da önemli hale getirme baskısından kaynaklandığını belirtti. Alcaraz’ın Roland Garros’ta aynı baskıya sahip olmasına rağmen maçı kazanamadığını belirten Mouratoglou “Sonuç olarak, her iki oyuncu da insan ve bu durum hem Paris’te hem de Londra’da belli oldu” dedi.

Antrenör Mouratoglou, Djokovic’in şu anda olduğu durumdan dolayı, tarihi başarıları elde etme baskısından dolayı bu maçlarda gerçekten yenilebilir olduğunu düşündüğünü ekledi. Sürekli olarak en büyük favori olmak ve tarihe adını yazdırmak için oynamanın bir yük getirdiğini ifade eden antrenör, bu bağlamda da Carlos’un Novak’a göre bir üstünlüğü olduğunu düşünmediğine dikkat çekti.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.