Anasayfa / ATP / Yibing Wu Los Angeles’ta Şampiyonluğa Ulaştı

Yibing Wu Los Angeles’ta Şampiyonluğa Ulaştı

‘Great Wall’ lakaplı Yibing Wu, ‘Hotshot’ lakaplı Taylor Fritz ile finalde karşılaştığı 2023 Ultimate Tennis Showdown (UTS) Los Angeles’ı şampiyon olarak tamamlamayı başardı.

Yibing Wu, turnuvanın ilk gününde oynadığı iki maçtan birini kazandıktan sonra ikinci gün kapsamında Diego Schwartzman’a karşı zorlu bir mücadeleye girdi, ancak tie-break oyununu kazanarak dörtlü finale adını yazdıran taraf oldu.

Etkinliğin yarı finallerinde Wu, Roland Garros’ta çok iyi bir performans sergileyen Ben Shelton ile karşı karşıya geldi. Amerikalı karşısında 3-1 ile zafere ulaştıktan sonra, grup aşamasında yenildiği maçın ardından Taylor Fritz ile finallerde bir rövanşa hazırlandı. Zorlu maçın başlangıcı Çinli oyuncu için hiç de iyi olmadı.

Wu, final mücadelesinin ilk iki çeyrekte rakibine karşı kaybetti ve 0-2 geride olmasına rağmen çok iyi bir ruh hali içindeydi. Fritz, rakibi karşısında ilk iki çeyreği 16-11 ve 20-7 kazandı. Wu üçüncü çeyreği kaybetmesi halinde finalin son çeyreği olabileceğini biliyordu. Zira maçın ardından yaptığı konuşmada da sadece orada olup keyfini çıkarmak ve en iyisini vermeye çalıştığını söyledi.

Çinli oyuncu Fritz karşısında üçüncü çeyreği 12-11 kazanarak aradaki farkı bire indirdi. Dördüncü çeyreği de 16-9 kazanan Çinli raket, final mücadelesini tie-breake götürmeyi başardı. Tie-break oyununda da rakibi karşısında üstün gelerek 2023 Ultimate Tennis Showdown Los Angeles şampiyonu oldu. ATP Sıralaması’nda Çinli tenisçiler arasında 1 numaralı oyuncu konumunda bulunan Wu, maçın ardından oldukça mutlu görünüyordu.

“Final maçını kazandığım için oldukça mutluyum. İlk 2 çeyreği kaybettikten sonra mutlu bir şekilde tepki verdim. Üçüncü çeyrek benim için belki de son çeyrek olabilir. Baskı altında olduğumu düşünmüyorum, benim için baskı yok. Sadece buradayım, keyfini çıkarmak ve elimden gelenin en iyisini yapmak için oynamak zorundayım diye düşündüm. Bu anlamda da en önemli anahtarım ilk iki çeyreğin ardından kortta biraz dinlenmem oldu. Yorgunken oturmanız gerekiyor. Kendimi neden sürekli bu konuma koyduğumu bilmiyorum. Rakibim de oldukça iyi bir oyun sergiledi. Harika bir rakibi mağlup ettim. Geriden gelerek kazanmış olmam ayrıca önemliydi” ifadelerini kullandı.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.