Anasayfa / Tenis / Wozniacki Veda Etti
Kanada Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri
Kanada Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

Wozniacki Veda Etti

Montreal’deki ilk maçına 1295 günün ardından çıkan Caroline Wozniacki ilk maçını kazandı fakat ikinci turda Wimbledon şampiyonu Marketa Vondrousova ile karşılaştığı mücadeleden yenik ayrıldı.

Wozniacki için kortlara geri dönmek, bisiklete binmek gibiydi. Zira kendisi, turnuva öncesinde yaptığı açıklamada bu benzetmeyi yaptı. Wozniacki, kortları çok özlediğini belli etti ve bunu ilk turdaki maçında gösterdi. Ancak Danimarkalının oyunu, Çek rakibi karşısında ilk maçtaki kadar sorunsuz gitmedi. İlk sekiz ralliden yedisini kazandıktan sonra, Danimarkalı 2-0 öne geçmek için iki servis kırma puanına sahipti, ancak tam da bu noktada rakibinin kalitesini ilk kez hissetti.

Vondrousova her iki servis kırma puanını da kurtardı ve sonraki oyunda rakibinin servisini kırarak 3-1 öne geçti. İki oyun sonra, Wimbledon şampiyonu başka bir servis kırma daha ekledi ve eski dünya 1 numaralı oyuncusu sekizinci oyunda rakibinin servisini kırmaya çalışsa da, üçüncü servis kırma puanını kullanamayarak fırsat tepti. Vondrousova ilk sette 6-2’lik galibiyet elde etti.

İkinci setin başında, Vondrousova kendi servisini savunurken rakibinin setlerini kırdı ve sağlam bir başlangıç yaparak 3-0’ı buldu. Ancak ilerleyen oyunlarda Çek oyuncu biraz zorluk yaşamaya başladı, çünkü Wozniacki pes etmemeye niyetliydi ve her iki servis kırdırdığı dezavantajını geri aldı, hatta 5-3 öne geçme şansına da sahip oldu. Ancak bu fırsatı kullanamadı ve sonrasında Vondrousova tekrar konstantre bir oyun oynamaya başladı. Geri dönüşü ile birlikte Vondrousova, maçın son yedi puanını kazanarak rakibini 2-0 mağlup etti. Vondrousova, ilerleyen turda beş maçlık galibiyet serisine sahip olan Coco Gauff ile üçüncü turda karşılaşacak.

Maçın ardından Çek oyuncu şunları söyledi: “Bu çılgınca zor bir maçtı. Uzun bir aradan sonra Wozniacki inanılmaz oynuyor. Sonuna kadar süren harika bir mücadeleydi. Ona saygı gösteriyorum ve bu harika bir maç için teşekkür ediyorum.” Caroline Wozniacki, uzun bir sürenin ardından kortlara geri dönmesine rağmen Wimbledon şampiyonuna diş geçiremedi. Yine de uzun bir süre sonra eski WTA 1 numarasını kortlarda izlemek, pek çok seyirci tarafından olumlu karşılandı. Vondrousova’nın Montreal’deki macerası ise devam etmiş oldu.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.