Anasayfa / ATP / Muhteşem Maçta Kazanan Taraf Monfils
Kanada Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri
Kanada Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

Muhteşem Maçta Kazanan Taraf Monfils

Gael Monfils, 2023 Kanada Açık’ta iyi bir oyun ortaya koymak için geri döndü ve Stefanos Tsitsipas’ı iki set sonucunda mağlup ederek serisine bir galibiyet daha ekledi.

2023 yılının büyük bir kısmında yaşadığı sakatlıklardan sonra Monfils, tenis kortunda boy göstermeye bir kez daha döndü. ATP’nin üst sıralarından birine konumlanan Stefanos Tsitsipas’a karşı harika bir performans sergileyerek, karşılaşmadan üstün ayrıldı. Tsitsipas, son olarak Los Cabos’ta elde ettiği zaferin ardından yüksek bir motivasyon ve moralle Toronto’ya geldi, ancak Yunan oyuncu çok iyi bir maç çıkaramadı.

Tsitsips, ortalama bir performans sergiledi ve maçı kazanmak için de yeterince iyi olamadı. Fakat bu performansın altında yatan birkaç neden de var. Monfils’in maçı kazanmak için tam olarak ne yapması gerektiğini fark etmesi, Tsitsipas’ın avantajlarını yansıtamamasına neden oldu. Genel olarak Monfils’in tarzı tam olarak baskın hücum etmek olmadı fakat Fransız raket yaş aldıkça daha da agresif bir oyun sergilemeye başlıyor.

Atletizm konusunda hala dünyanın en iyilerinden biri olan Monfils, hız konusunda ise eski zamanların uzağında göründü. Her rallide topun peşinden koşmak için dayanıklılığının olmadığı net şekilde görülen Monfils, bu bağlamda oyun stilini etkili hücumlar üzerine kurmuş göründü. Monfils’in tarzında yaptığı bu değişiklik, Tsitsipas’ı birkaç kez zor duruma düşürmesine ve böylesine önemli bir maçı kazanma fırsatı verdi.

Tsitsipas, açılış setinde oldukça iyi oynadı, ancak kritik rallileri gerektiği kadar iyi oynayamadı. İki servis kırma puanını boşa harcadı ve kendi servisini kırdırarak Monfils’e teslim oldu. Monfils, açılış setini 6-4 kazanarak karşılaşmada 1-0 öne geçti.

Monfils, ikinci sete de çok iyi bir momentumla girdi ve erken servis kırarak önemli bir avantaj yakaladı. Bu noktadan sonra Fransız oyuncu, iyi servisler ve agresif oyunun bir kombinasyonuyla servisini en iyi şekilde korumayı da başardı.

Açılış setinde yaptığından daha fazla hata yapmasına rağmen aldığı riskler Monfils’in işine yaradı. Maçı 6-4 ve 6-3 ile kazanan Monfils bir sonraki turda Sebastian Korda ya da Aleksandar Vukic ile karşılaşacak.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.