Anasayfa / Tenis / Wawrinka Djokovic Zaferini Kariyer Anı Olarak Yorumladı

Wawrinka Djokovic Zaferini Kariyer Anı Olarak Yorumladı

İsviçreli tenisçi Stan Wawrinka, yaptığı açıklamada kariyerinin zirve anı olarak Djokovic’i yenerek elde ettiği Fransa Açık finalini gösterdi.

İsviçreli tenisçi Stan Wawrinka, Indian Wells’te yoluna emin adımlarla devam ederken çeyrek finale kadar yükselmeyi başardı. Kariyerinin ikinci dönemi olarak adlandırılabilecek sakatlık sonrası süreçte, oldukça formda bir şekilde turnuvada finale doğru yürüyor. Fakat Wawrinka’nın 2014 yılı itibariyle elde ettiği başarılar da, birçok tenisçinin aksine gençlik yıllarının ardından kazanımları olarak görülüyor. İsviçreli tenisçi, 29 yaşında Grand Slam şampiyonu olmayı başararak, birçok tenisçiye nazaran daha ilerleyen yaşlarında bu unvanı yakalama fırsatı buldu. 

Wawrinka’nın genç yaşta başladığı tenis kariyerinde yaşadığı sakatlıklar, tecrübeli ismin başarıları daha geç kazanmasına neden oldu. Özellikle ağır sakatlığının ardından kortlara tekrardan geri dönerek, birkaç yıllık süre zarfında dominant bir performans sergilemeyi başardı.

2014 yılında Avustralya Açık’ta şampiyonluk elde ederek kariyerinin ilk Grand Slam’ını elde eden Wawrinka, ardından 2015 yılında da hız kesmedi. 2015 yılında Fransa Açık’ı kazanırken, Wimbledon’da da 2014 ve 2015 yıllarında çeyrek finale yükselme başarısı gösterdi. 2016 yılında ise Amerika Açık’ta bir kez daha şampiyon olarak, kariyerinin üçüncü Grand Slam tekler başarısını elde etti. Elde ettiği başarıları Novak Djokovic, Roger Federer ve Rafael Nadal üçlüsünün döneminde kazanması, bu şampiyonlukları daha özel kıldı.

Başarıları ile ilgili de konuşan Wawrinka, ilk olarak Novak Djokovic ile oynadığı Fransa Açık finaline değindi. Novak’a karşı elde ettiği şampiyonluğun diğerlerine göre çok daha özel olduğunu vurgulayan başarılı tenisçi, yaptığı işi tutkuyla sürdürdüğünü vurguladı. Tenisi bırakacağı güne dek tutkusunu korumayı hedeflediğini belirten Wawrinka, kariyerinin sonuna yaklaşırken bir şampiyonluk daha istediğini söyledi.

Stan Wawrinka, 2023 yılında oldukça iyi bir performans gösterirken şu anda devam eden Indian Wells’te de başarılı bir şekilde yoluna devam ediyor. Son olarak Holger ile karşı karşıya gelen İsviçreli tenisçi, rakibini 2-1’le geçerek adını çeyrek finale yazdırdı. Wawrinka’nın çeyrek finaldeki rakibi İtalyan tenisçi Jannik Sinner olacak. Mücadele, 15 Mart Pazar günü oynanacak.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.