Anasayfa / Tenis / Venus Williams Wimbledon’dan Elenmesine Neden Olan Düşüşü Unutamıyor

Venus Williams Wimbledon’dan Elenmesine Neden Olan Düşüşü Unutamıyor

Venus Williams, geri dönüşünü gerçekleştirdiği Wimbledon’da gerçekten de çok iyi bir performans sergiliyordu. Fakat yşaadığı tatsız bir düşüş, Elina Svitolina’ya karşı olan maçtaki performansını tamamen sekteye uğrattı.

Venus Williams, Wimbledon 2023’te Elina Svitolina’ya mağlup olarak organizasyona veda etti. Fakat Venus için o maça çok iyi bir başlangıç yaptığı söylenebilir. Maçın ilerleyen bölümlerinde bir düşme kazası yaşayan tecrübeli tenisçi, yaşadığı düşüşün ardından maç içerisindeki başlangıç performansına bir daha ulaşamadı. Maçın sonunda ise Svitolina kazanan taraf oldu ve üst tura yükselerek Wimbledon 2023 macerasına birkaç tur daha devam etti. Williams ise düşüş anını açıklayarak yaşadığı kazanın kendisini çok etkilediğini dile getirdi.

Şimdi ise her şey düzeldi ve Williams WTA Turu’nda gerçekten iyi bir tenis oynuyor. Deneyimli oyuncu, 2023 Cincinnati Masters’ta bunu bir kez daha geriye dönüp incelediğini ve bu düşüşün onun için oldukça şok edici bir durum olduğunu kabul etti. Cincinnati’deki Kudermetova’ya karşı elde ettiği zaferin ardından buna dair sorular sorulan Williams, yaşadığı talihsiz düşüş hakkındaki düşüncelerini paylaştı.

Williams, konuyla ilgili olarak “Kesinlikle, bugünkü tatmin duygusu sadece burada olabilmek için harcanan tüm çalışmanın sonucudur. Sadece, Wimbledon’da düşmek gerçekten, gerçekten de benim için şok ediciydi. Bunu inanamadım. Özellikle geçen yıllardaki tüm bu sakatlıklarımın ardından büyük bir şanssızlık oldu. Maçın sonunda iyiydim işte, bu nasıl oldu diye düşündüm. Bu benim için gerçekten zordu. Bu yüzden de burada olmaktan dolayı gerçekten çok ama çok mutluyum. Elimden geldiğince en kısa sürede burada olmak ve elimden geldiğince en iyi şekilde hazır olduğumu göstermek için büyük bir çaba sarf ettim. Hazırlık yapmak için çok az zamanım olduğunda bir zafer elde edebilmek, yaşadığım macerayı tatmin edici kılıyor. Dedi.

Kudermetova’ya karşı elde edilen zafer, Williams için büyük bir başarıydı. Zira tecrübeli tenisçi bu zafer için gerçekten çok çalıştı ve çok iyi bir rakibe, sıralamada Top 20’de yer alan oyuncuya karşı da kendini bir kez daha kanıtladı. Cincinnati’de olması ise sadece ekstra bir katılımdı çünkü Venus, her zaman etkinliklere katılmayı çok seviyor.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.