Anasayfa / Amerika Açık / Reilly Opelka, 2023 ABD Açık’tan Resmen Çekildi
Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri
Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

Reilly Opelka, 2023 ABD Açık’tan Resmen Çekildi

ATP’nin eski Dünya 17 numarası Reilly Opelka, hala maç formuna tam anlamıyla dönmemiş olması nedeniyle 2023 ABD Açık’tan çekildi. Ancak diğer bir iddiaya göre de Opelka’nın dönüşü hiç olmadığı kadar yakın görünüyor.

Opelka’nın bu yıl düzenlenen yaz ABD turunda kariyerini tehdit eden kalça ameliyatından sonra kortlara geri dönmesi bekleniyordu. Bu sakatlık, onu bir tam yıl boyunca kortlardan uzak bir şekilde vakit geçirmeye zorlamıştı. Geçen yıl Citi Open’dan bu yana izleyiciler, servisleri ile nam salan Amerikalıyı raketi tenis kortlarında görmemişti.

Ancak Opelka, sakatlığının ardından başladığı hazırlık sürecinde bir geri adım daha attı ve bileğinde bir sakatlık daha yaşadı. Sakatlıkların ardından “Hayatımın en iyi formu ile kortlara geri döneceğim” sözünü verdi. Şu anda Opelka’nın kalça sakatlığı tamamen iyileşmiş durumda ve son güncelleme paylaştığında da bileğinde ağrı hissettiğini, kalçasında bir sorun olmadığını itiraf etti. Opelka, kortlarda bir yıldan fazla bir süredir hiç oynamadı ve şu anda da sıralamada yer almıyor.

Sakatlığı ve çekilme kararı sevenlerini üzmüş olsa da fitness antrenörü Franco Herrero tarafından sıkı bir şekilde çalıştırıldığına dair son videolar ve resimler paylaşıldı. Bu paylaşımlar, sevenlerine de bir umut kaynağı oldu. Opelka, kalçasının tamamen çalışır durumda olduğuna dair bol miktarda kanıt olan yoğun bir fiziksel antrenmana katıldığı videoyu da paylaştı.

2 metre 10 santim boyundaki başarılı tenisçinin sakatlıkların ardından bu yılki ABD Açık’ta korunan sıralamasından yararlanması bekleniyordu. Ancak işler beklendiği gibi gitmedi ve Opelka’nın adı şu sıralar Nick Kyrgios, Pablo Carreno Busta ve Jan-Lennard Struff gibi uzun süredir sakat olan oyuncuların arasında yer alıyor. İsveçli Mikael Ymer ise anti-doping yasağı nedeniyle turnuvadan men edildi ve ABD Açık’ta performans sergileyemeyecek.

Opelka henüz dönüş tarihi hakkında bir açıklama yapmasa da, Eylül ayının ortasında düzenlenecek olan Ultimate Tennis Showdown’un 2023 Frankfurt etkinliğine katılmak için kayıt yaptırdığını söyledi. Bu turnuvadan henüz çekilmemesi, Opelka’nın orada tekrardan kortlara geri dönmek için bir başlangıç adımı atacağını gösterebilir.

2023 ABD Açı, ana tablo etkinlikleri 28 Ağustos’ta başlayacak ve turnuva için tam giriş listesi şu ana kadar açıklandı.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.