Anasayfa / Tenis / Venus Williams ve Svitolina 2023 Wimbledon için Wild Card Aldı
Wimbledon Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri
Wimbledon Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

Venus Williams ve Svitolina 2023 Wimbledon için Wild Card Aldı

2023 Wimbledon turnuvasına çok az bir süre kaldı ve turnuva organizatörleri bu yılki etkinlik için wild kartlarla ilgili duyurularına başladı.

Sezonun üçüncü Grand Slam’i ve tek çim kortlu büyük turnuvası olan Wimbledon, prestiji itibariyle heyecan yaratmaya başladı. Birçok tenisçi Wimbledon’a katılım göstererek başarı elde etmek istiyor. Fakat ATP ve WTA çekilişlerinde yeterli sıralamaya sahip olmayan oyuncular sadece belirli bir limitte yer bulabiliyorlar.

Erkekler ve kadınlar teklerinde sekiz wild card, turnuva organizatörleri tarafından dağıtılıyor. Tenis severler, oynayacak şanslı oyuncuların duyurusunu beklerken bir yandan da sıralamaları yeterli olmamasına rağmen özel davetle gelecek tenisçileri merak ediyorlar.

Kadınlar teklerinde, turnuva organizatörleri çeşitli nedenlerle sıralamaya giremeyen fakat en üst düzeyde yer alan iki oyuncuya daha wild kart verdi.

Daha önce beş kez Wimbledon şampiyonu olan Venus Williams, iki isimden biri oldu. 43 yaşındaki Amerikalı, yakın zamanda galip gelerek 2021’den bu yana ilk çim kort galibiyetini kaydetti. Williams, altıncı kez şampiyonluk yaşamak kazanmak ve zorluklara tekrardan meydan okumak üzere Wimbledon’da olacak.W

Williams’ın yanındaki isim ise 2019 Wimbledon yarı finalistlerinden Elina Svitolina olarak açıklandı. Ukraynalı raket, hamilelik nedeniyle tenisten uzak kalmış olsa da Roland Garros’ta çeyrek finale çıkması ile birlikte hala eski performansına sahip olduğunu kanıtladı.

İki ismin yanında Harriet Dart, Katie Swan ve Heather Watson da wild cart alan tenisçiler oldular. Erkeklerde ise beş İngiliz oyuncu ana tablo davetiye kartı aldı. Liam Broady listede ilk sırada yer alırken ona Jan Choinski, Arthur Fery, George Loffhagen ve Ryan Peniston eşlik ediyor. Erkekler teklerindeki tek İngiliz olmayan wild kart sahibi ise eski Dünya yedi numarası David Goffin oldu.

Erkekler çiftlerindeki wild kartlar da ilginç isimleri içeriyor. Zira çiftlerde Jack Sock ve John Isner güçlü bir ikili oluşturacak. Liam Broady ve Jonny O’Mara, Julian Cash ve Luke Johnson, Jacob Fearnley ve Johannus Monday ile Toby Samuel ve Connor Thomson da davet ile birlikte Wimbledon’a katılım gösterecek olan diğer isimler olacaklar.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.