Anasayfa / ATP / Andy Murray Wimbledon 2023’e Çiftlerde Oynayarak Hazırlanacak

Andy Murray Wimbledon 2023’e Çiftlerde Oynayarak Hazırlanacak

Britanyalı raket Andy Murray, Wimbledon’da çiftlerde oynamaya ilişkin görüşlerini açıkladı.

Andy Murray, son zamanlarda çok fazla turnuvaya katılım gösterdi ve başlamasına kısa bir süre kalan Wimbledon 2023 için hazırlanmaya devam ediyor.

Çim kort sezonu, diğer kortlara bakıldığında çok daha kısa süren bir dönem olarak biliniyor. Bu bağlamda da Wimbledon’a kadar çim kortta oynanabilecek en fazla maçı yapmak, Wimbledon katılımcılarına o kadar artı değer katar. Djokovic gibi bazı tenisçiler, çim kort etkinliği için herhangi bir ekstra hazırlıktan pek haz etmiyor. Zira çim kortta çok iyi oldukları taktirde, bunun sakatlık riskini ön plana çıkardığına inanırlar. Fakat bu durum tüm oyuncular için geçerli olmuyor. Andy Murray, kendini çimdeki en iyi oyuncular arasında görse de, vücudunu Wimbledon 2023 için ayarlamak adına bu yıl çok fazla maç oynamayı tercih etti.

Britanyalı tenisçi, Wimbledon’da seribaşı olma şansını harcamamak istiyordu. Fakat cinch 2023’te De Minaur’a yenildikten sonra bu hayali sona erdi. Murray, çiftlerde Cameron Norrie ile oynamaya devam ederek hazırlıklarını sürdürecek. Murray’in çiftlerde oynadığını uzun bir süredir görmeyen tenis severler, bu bağlamda bir hasrete daha son vermiş olacaklar. Bu birleşme, Norrie’nin Murray’e bunu yapmak isteyip istemediğini sormasıyla gerçekleşti.

Cameron Norrie, Murray ile çiftlere katılımları konusunda “cinch 2023’te, çiftlerde oynamak ister misin diye sordum. Evet, yapalım dedi. Oldukça basitti. Evet, bilmiyorum, ne olacağını göreceğiz. Daha önce hiç birlikte oynamadık” ifadelerini kullandı.

Cinch Championship 2023’te çiftlerde oynamanın Wimbledon’da da çiftlerde oynayacağı anlamına gelebileceğini düşünen bazı kesimlere karşı da Murray net ifadeler kullanarak yanlış anlamaların önüne geçti. İngiliz tenisçi, ana odak noktasının tekler olduğunu vurgulayarak tüm soru işaretlerini ortadan kaldırdı.

Çiftlerde oynamaya karar verme nedenini açıklayan Murray, teklerde ne kadar maç yapacağını tam olarak bilemediği için sadece birkaç maç daha çimde oynamak için bir alternatif yarattığına dikkat çekti.

Wimbledon’da çiftlerde oynamayı düşünmediğini söyleyen Murray, aldığı kararın tamamen hazırlık temelli olduğunu aktardı. Wimbledon 2023 için hazırlıklarını sürdüren Britanyalı, seyircileri önünde gidebileceği yere kadar gitmeye çalışacak.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.