Anasayfa / Tenis / Venus Williams Uzun Bir Aradan Sonra Çıktığı İlk Maçta Mağlup Oldu

Venus Williams Uzun Bir Aradan Sonra Çıktığı İlk Maçta Mağlup Oldu

Venus Williams, 2023 yılında Ocak ayından itibaren kortlardan uzak kaldıktan sonra ilk maçına çıktı ve rakibine mağlup olarak dönüşünde hüzün yaşadı.

Avustralya’da dönüşünü gerçekleştiren Venus Williams, turnuva sonrasında bir kez daha kortlardan çekilmiş ve uzun süre boyunca organizasyonlara geri dönmemişti. Ocak ayından bu yana kortlardan uzak kalan başarılı tenisçi, bu süre zarfında bazı sakatlıklar da yaşadı. Sakatlığı ile ilgili bilgilendirmeler yaparak dönüş tarihinin yaklaştığını paylaşan Venus Williams, nihayet kortlara geri döndü. Yaptığı son duyuruda Libema Open in Den Bosche’de oynayacağını açıklayan Williams, sonrasında da Birmingham Classic’e katılacağını duyurmuştu. Libema Open’a katılacağını duyurmasının ardından Birmingham Classic için de wild card almayı başaran Williams, iki organizasyonun ardından ise Wimbledon’a katılacak.

Londra’da düzenlenecek olan etkinliğe katılacak olan Venus Williams, teklerde mücadele edecek. Zira çiftlerdeki partneri olan kardeşi Serena Williams, emekli oldu. Bunun üzerine Venus Williams da çiftlerden emekli olduğunu duyurdu. Bu bağlamda da Wimbledon 2023, Venus Williams için sadece teklerde mücadele edebileceği bir organizasyon olacak.

Uzun bir aradan sonra kortlara geri dönen Williams, ilk maçında Naef ile karşı karşıya geldi. Naef karşısında ilk sete oldukça iyi başlayan Williams, rakibine üstünlük kurdu. Servis kırmayı başararak rakibinin ilk setteki direncini kıran Williams, 6-3’lük skor ile karşılaşmada 1-0 öne geçti.  

İsviçreli tenisçi Naef, Williams karşısında ilk seti kaybetmesinin ardından ikinci sette toparladı. Oldukça çekişmeli geçen sette skor 6-6 oldu. Tie-break oyununda rakibine 7-3’lük üstünlük sağlayan Celine Naef, setlerde skoru eşitlemeyi başardı.

Final setinde ise Naef’in net üstünlüğü göze çarptı. Rakibi Williams’a hiç şans tanımayan Naef, servis kırmayı da başardı. Üstünlüğü ele alan 17 yaşındaki genç tenisçi, Venus Williams karşısında son seti de 6-2 kazanarak 2-1 ile rakibini devre dışı bırakmayı başardı. Venus Williams, Ocak ayından sonra ilk karşılaşmasında korttan yenilgi ile ayrılmış oldu. İlk seti kazanmasına rağmen, sonraki iki oyunda genç rakibinin temposuna ayak uyduramadı. Böylelikle de 42 yaşındaki ABD’li tenisçi, beklemediği bir mağlubiyet yaşadı.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.