Anasayfa / ATP / Tiafoe ve Paul Çifti Wimbledon’dan Çekildi
Wimbledon Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri
Wimbledon Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

Tiafoe ve Paul Çifti Wimbledon’dan Çekildi

Amerikalı raketler Frances Tiafoe ve Tommy Paul, sakatlık sorunları nedeniyle Wimbledon erkek çiftler etkinliğinden çekildi.

Tiafoe ve Paul’un oluşturduğu Amerikalı takım, 7 Temmuz Cuma günü Wimbledon’da Rinky Hijikata ve Jason Kubler ile karşı karşıya gelecekti. Ancak Paul, açılış maçından hemen önce bir glute kası yaralanması yaşadığı için iki sporcu da çekildi ve yerlerini Marco Cecchinato ve Thiago Monteiro aldı.

Bu durum, Tiafoe ve Paul’un Cincinnati Masters 2022’de Lloyd Glasspool ve Harri Heliovaara tarafından ilk turda elendikleri maçtan sonra erkekler çiftlerinde çıkacakları ilk karşılaşma olacaktı.

İkilinin çekilmesinin ardından Frances Tiafoe, Wimbledon’da tekler etkinliğine devam edecek. Tiafoe, Dominic Stricker’ı yendiği maçın ardından basın mensuplarına turnuvanın talepleri ve beklentilerinin onun üzerinde bazı zihinsel baskılara neden olduğunu açıkladı.

Tiafoe, “Çok sıkı çalışıyorum, bu yüzden buraya çıktığımda yaptıklarımı tartışmak ve her günümün nasıl geçtiğine bakmak istiyorum. Kısacası bu organizasyonun adı Wimbledon ve zaten her şey yeterince stresli. Herkes beklentilere sahip, insanlar kendilerine, kalabalığa ve her şeye beklenti koyuyor. Burada bir robot gibi olmayacağıma emin olabilirsiniz. Çünkü bu yapı ben değilim. Sadece eğleneceğim. Bir kez oraya çıktığımda eğlenmeye devam edecek ve yüksek bir seviyede rekabet edeceğim. Hepsi bu kadar. Erkekler sürekli olarak aynı şekilde olmaları gerektiğini düşünüyor gibi hissediyorlar. Bu, iki haftalık bir etkinlik. Bu süre zarfında kendiniz olabilmeniz gerekiyor. Benimki böyle, ama herkes farklı düşünebilir, buna da saygı duyuyorum.” Dedi.

Amerikalı tenisçi Tiafoe’nin bir sonraki rakibi üçüncü turda Grigor Dimitrov olacak. Tiafoe, Bulgar rakibi karşısında karşılaşmadan galip ayrılması durumunda, 2022 Wimbledon’daki en iyi performansına ulaşmış bir şekilde dördüncü tura yükselme şansı elde edecek. Geçen yıl oldukça başarılı bir ABD Açık turnuvası geçiren ve yarı finallere ulaşan Tiafoe, yakın zamanda da çim kortta özgüven depolamıştı. Çim kortta güvenini artıran Tiafoe, Wimbledon’daki macerasının ardından sezonun geri kalan kısmında da iddialı olmayı hedefliyor. Amerikalı raket, 2023 yılının sonuna kadar organizasyonlarda daha da ileri gitme konusunda güven depolamak adına Wimbledon’u da bir fırsat olarak gördüğünü vurguladı.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.