Anasayfa / Tenis / Taylor Townsend Elendikten Sonra Ölüm Tehditleri Aldığını Açıkladı
Internazionali BNL d'Italia iddaa tahmin ve analizleri
Internazionali BNL d'Italia iddaa tahmin ve analizleri

Taylor Townsend Elendikten Sonra Ölüm Tehditleri Aldığını Açıkladı

27 yaşındaki Amerikalı tenisçi Taylor Townsend, İtalya Açık’ta elenmesinin ardından ırkçı hakaretlere ve ölüm tehditlerine maruz kaldığını açıkladı.

İtalya Açık 2023’te heyecan tam gaz devam ederken, Taylor Towsend’in organizasyondaki macerası kısa sürdü. 27 yaşındaki tenisçi, Xiyu Wang karşısında varlık gösteremedi ve mağlup oldu. İkinci turda turnuvanın 3 numaralı seribaşı Jessica Pegula karşısında müthiş bir performans sergileyen Townsend, rakibini 2-1 mağlup etmeyi başarmıştı. 6-2, 3-6 ve 6-3’lük set sonuçları, Townsend’i bir üst tura taşıdı. Üçüncü turda karşılaştığı Çinli tenisçi Xiyu Wang ise, tıpkı rakibi gibi bir sürpriz yapmayı başardı. Rakibine mağlup olarak turnuvaya veda eden Townsend’in, ölüm tehditleri aldığı ortaya çıktı.

Sosyal Medyadan Paylaştı

İtalya Açık macerasını istediği gibi sonlandıramayan Townsend, mağlubiyetin ardından sosyal medya hesabında bazı paylaşımlar yaptı. Townsend, sosyal medya hesabında aldığı yenilginin ardından birçok ırkçı söylem ile karşılaştığını açıklayarak, gelen mesajları takipçileri ile paylaştı. Bugüne kadar sporcuların eleştirilere maruz kaldığı biliniyordu. Fakat Townsend’in  yaşadığı olaylar, tehdit ya da eleştirinin de ötesine geçti. Irkçılık temelli mesajlar da alan Amerikalı tenisçi, bu durumun kabul edilemez bir gerçek olduğunu vurguladı.

Aldığı mesajları takipçileri ile paylaşan 27 yaşındaki tenisçi, ölüm tehditlerine varan mesajları sansürsüz bir şekilde aktardı. Bugüne kadar birçok ismin benzer düzeyde tehditler almasına rağmen, çoğu zaman paylaşım yapmadığı biliniyordu. Dolayısıyla da Townsend’in bu tutumu, cesur bir tepki olarak tanımlandı. Sosyal medyada paylaşımlar yaparak mevcut durumun sorgulanması gerektiğini belirten Townsend’in yanı sıra, Taylor Fritz de konuya destek verdi. Fritz, yaşadığı mağlubiyetlerin ardından çok sayıda ölüm tehditleri aldığını açıkladı.

WTA 61 numarası Taylor Townsend, İtalya Açık 2023’ün ikinci turunda büyük bir sürpriz yapmıştı. Jessica Pegula karşısında müthiş bir performans ortaya koyan tenisçi, rakibini eleyerek tüm otoriteleri şaşırtmayı başardı. Pegula karşısında aldığı galibiyetin ardından Çinli Xiyu Wang ile eşleşen Townsend’in İtalya Açık macerası bu maçla beraber sona erdi. Rakibine mağlup olan Townsend, İtalya Açık 2023’e veda etti. Başarılı tenisçi, ölüm tehditleri ve ırkçılık temelli mesajları da elenmesinin ardından paylaştı.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.