Anasayfa / Tenis / İtalya Açık’ta Fikstür Düzenine Tepki Geldi
Internazionali BNL d'Italia iddaa tahmin ve analizleri
Internazionali BNL d'Italia iddaa tahmin ve analizleri

İtalya Açık’ta Fikstür Düzenine Tepki Geldi

Roma’da düzenlenen İtalya Açık 2023’te heyecan devam ederken, bazı tenisçilerin program ve fikstür ile alakalı şikayetleri üzerine tekrardan düzenleme yapılıp yapılmayacağı merak ediliyor.

Heyecan ve rekabet düzeyi yüksek bir organizasyon olarak beğeni toplayan İtalya Açık 2023’te WTA ve ATP’de sona yaklaşılıyor. İlk günden bu yana rekabet içinde olan tenisçiler, Roland Garros öncesindeki en ciddi sınavlarını veriyorlar. Bu bağlamda çeyrek final aşamasına gelinen organizasyonda yaşanan sorunların başında, fikstür sıkışıklığı geliyor. Alexander Zverev, Roma’da düzenlenen 2023 İtalya Açık’ta kısa sürede iki maç oynamak zorunda kaldı. Zverev’in yaşadığı bu durumun, konuyla ilgili olarak birçok tenisçi ses çıkarmaya başladı. Zira önceki organizasyonlarda da, fikstür düzeni ile ilgili şikayetler net biçimde aktarılmıştı.

Swiatek ve Zverev’den Tepki

WTA ve ATP turnuvalarının hemen hemen tamamında, programlama ile ilgili sıkıntılar devam ediyor. Sporcular konu ile alakalı olarak seslerini duyurmaya çalışmak adına hamleler yapsa da, çoğu zaman bu çabaları karşılıksız kaldı. Zira turnuva organizatörleri, fikstür sıkışıklığı ile ilgili olarak ortaya çıkan şikayetlerin tümüne kulak kapatarak, işleyişi hiçbir zaman için bozmadı. Son tepkilerden biri, Iga Swiatek tarafından gelmişti. Başarılı tenisçi, Madrid Açık’taki organizasyon sırasında organizatörleri fikstür düzeni noktasında eleştirmiş, fakat karşılık bulamamıştı. Madrid Açık’ın sona ermesinin ardından bir başka yüksek ses de Alexander Zverev’den geldi. Alman tenisçi, geçtiğimiz yıl da Madrid Açık’taki fikstür düzeninden dolayı şikayetlerini dile getirmişti. Şikayetleri yanıtsız kalan Zverev, İtalya Açık’ta da benzer sorunlarla uğraşıyor. 2023 İtalya Açık’ta David Goffin’i mağlup eden Zverev, maçın ertelenmesinin önüne geçemedi. Yağmurdan dolayı yaşanan aksama ile birlikte, mücadele Pazar akşamına kadar ertelendi. Böylelikle de ikinci tur maçlarının bitişine göre, Zverev’in ikinci turdan yükselme macerası oldukça uzun sürdü.

Zverev, her ne kadar Goffin’i mağlup ederek üst tura yükselse de dinlenmek adına geniş bir fırsat bulamayacak. Keza J.J. Wolf ile oynayacağı dördüncü maç, yarın gerçekleştirilecek. Tur atlayan tüm tenisçiler en az iki günlük dinlenme şansı bulurken, Zverev 24 saatten kısa bir süre içerisinde üst üste ikinci maçına çıkmış olacak. Konu ile ilgili olarak organizatörlerin tutumu, en çok merak edilen detaylar arasında.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.