Anasayfa / Tenis / Rybakina Cincinnati Masters’tan Çekilecek mi?

Rybakina Cincinnati Masters’tan Çekilecek mi?

Elena Rybakina, 2023 Kanada Açık Montreal’de kendisi adına oldukça zorlu bir hafta geçirdi ve turnuvadan elendikten sonra 2023 Cincinnati Masters’a katılması garanti olmayabilir.

Rybakina, Montreal’deki etkinliğin son gününde yolculuğunu tamamladı ve turnuvaya veda etti. Yarı finalde, finale çıkma şansı elde etse de bu fırsatı değerlendiremedi. Montreal’deki yağmurlu havanın etkileri ile gecikmeli bir maç oynayan Rybakina, Pazar gününe sarkan maçı kaybederek yarı finalde turnuvaya veda etti.

İyi başladığı bir yarı final maçını üç set sonucunda kaybeden Rybakina, maçın ardından elenmesinin bir anlamda rahatlama olduğunu vurguladı. Saat 3’te başlayan bir maçı tamamlamak için çok efor sarf ettiğini ve ertelenmeden dolayı durumla ilgili hoşnutsuzluğunu açıkça dile getirdi. Ayrıca turnuva boyunca bazı sakatlıklar yaşadığını açıkladı, bu nedenle kendisine Cincinnati ile alakalı sorular sorulduğunda, Cincinnati’de oynamaya taahhüt etmeyeceğini belirtti.

Samsonova’ya karşı yaşadığı mağlubiyetin ardından mikrofonlara konuşan Rybakina, ABD Açık takviminde herhangi bir değişiklik yapmadan önce bu maçtan sonra nasıl hissettiğini değerlendireceğini ve Cincinnati Masters için de hala düşünme aşamasında olduğunu onayladı. Şu an için durum her ne kadar saatler veya günler içinde değişebilme ihtimali taşısa da kararının netleşmesi halinde duyuracağını açıkladı. Rybakina, “Zor. Şimdi nasıl hissettiğime bakmalıyım ve şu anda sahip olduğum küçük sakatlıkları değerlendirmeliyim. Bu yüzden ilerleyen günlerde kararımı göreceğiz. Evet, karar verirken akıllı olmalıyım çünkü ABD Açık’a çok kısa bir zaman kaldı”  dedi.

Rybakina, gelecek programıyla ilgili genel olarak konuşurken son süreç tenis açısından Rybakina adına oldukça iyi geçti. Etkinliklerde boy gösteren başarılı tenisçi, programın zamanında uygulanması konusunda ise hava şartlarına bağlı olarak zorluklar yaşadığını kabul etti. Çünkü kendisinin de dediği gibi ABD Açık öncesinde, potansiyel olarak ABD Açık’ı kazanabilecek oyuncuların içinde yer aldığı için bu organizasyon Rybakina’nın önceliği haline geldi.

Rybakina, son olarak sakatlık sorunlarıyla beraber WTA 1000 turnuvasına katılmanın, temelde ABD Açık şampiyonluk hedeflerini sona erdirebileceğini ve bu nedenle de daha büyük bir sakatlık riskini artırmaktan başka bir işe yaramayacağını, bu ihtimali riske atmamak için de kapsamlı şekilde düşüneceğini vurguladı.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.