Anasayfa / ATP / Jannik Sinner Şampiyonluğa Ulaştı
Kanada Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri
Kanada Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

Jannik Sinner Şampiyonluğa Ulaştı

Jannik Sinner uzun zamandır beklediği şampiyonluğu yaşayarak 2023 Kanada Açık finalinde Alex de Minaur’u mağlup etti ve ATP 1000 turnuvasında şampiyon oldu.

İtalyan oyuncu uzun bir süredir büyük bir zafer kazanmak adına fırsat arıyordu ve 2021’de Hurkacz’a karşı Miami’de final maçını kaybettikten sonra nihayet aradığını buldu ve başarılı oldu. Organizasyon, önceki yıllara göre ilginç bir etkinlik oldu. İlk turdan itibaren pek çok üst sıralama oyuncusu elendi. Sinner, etkinliğin büyük bir kısmında kendine güvenerek oyununu sergiledi ve genel anlamda oldukça kolay bir kura çekti.

Rakipleri gerçekten de Sinner karşısında etkisiz olarak İtalyan raketin finale yürümesinde kendisine yardımcı oldu ve bu nedenle finalde de Minaur’a karşı ağır favori olarak korta çıktı. Final maçı öncesinde iki isim, toplamda iki kez karşılaştılar ve Sinner her iki maçta da galip geldi. Zira bu maç öncesinde de genel yapı ve şartlar onun lehineydi. De Minaur, çok iyi servis karşılayan oyunculara karşı sorunlar yaşama eğiliminde ve Sinner tam olarak bunu yaptı.

Sinner, servis karşılama konusundaki maharetlerini bu maçta da gösterdi. Topu oldukça iyi karşıladı ve de Minaur’a zorluk çıkardı. Bir hayli vuruş kaçırsa da, herhangi bir bölgeden winner çıkarma yeteneği ve ezici gücü, galibiyette önemli bir rol oynadı.

De Minaur aynı zamanda servisiyle rakibine herhangi bir baskı yaratamayarak hızlı bir düşüş yaşamasına neden olan bu durumun önüne geçemedi. Final maçı yaklaşık 90 dakika sürdü ve Sinner 6-4 ve 6-1’lik setlerle üstün gelen taraf oldu. İtalyan oyuncu 14 winner ve 16 zorlama hata ile pek iyi bir istatistik çizgisi sergilemedi, ancak bu maç özelinde daha iyisini yapmasına da gerek kalmadı.

Sadece de Minaur’a göre daha agresif olması ve daha fazla winner yapması gerekiyordu. Bu şart da gerçekleşti ve Sinner 14, de Minaur ise sadece 3 winner çıkarabildi. Bu veri de bu maçın anahtarıydı. Elde edilen zafer, Sinner’ı yeni kariyer rekoru olan altıncı sıraya taşıdı ve onu ABD Açık’ta takip edilmesi gereken oyunculardan biri olarak ön plana çıkardı.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.