Anasayfa / Roland Garros / Roland Garros 2023 Kadınlarda Şampiyon Iga Swiatek
Roland Garros iddaa tahmin ve analizleri
Roland Garros iddaa tahmin ve analizleri

Roland Garros 2023 Kadınlarda Şampiyon Iga Swiatek

Polonyalı tenisçi Iga Swiatek, Roland Garros 2023’ün finalinde karşılaştığı Karolina Muchova’yı 2-1 mağlup ederek üst üste ikinci defa Fransa’da zafere ulaştı.

Roland Garros 2023’ün kadınlar finalinde iki başarılı tenisçi karşı karşıya geldi. 2022 yılındaki organizasyonun şampiyonu apoleti ile organizasyona gelen Iga Swiatek, finalde senenin sürpriz isimlerinden Karolina Muchova ile kozlarını paylaştı. Oldukça çekişmeli geçen mücadelede gülen taraf bir kez daha Polonyalı raket oldu. Rakibini 2-1’lik set skoru ile mağlup etmeyi başaran Swiatek, üst üste ikinci defa Fransa’da zafere koştu. Dünya bir numarası, Roland Garros’taki zaferi ile zirvedeki yerini daha da sağlamlaştırmayı başardı.

Iga Swiatek, final müsabakasının ilk setine çok iyi başladı. İlk 3 oyunda rakibine şans vermeyen ve bir de servis kıran Polonyalı tenisçi, 3-0’u buldu. 3-0’ın ardından Muchova bir oyun kazansa da sonraki oyunlarda denge bozulmadı. İki tenisçi de servis oyunlarını kazanınca durum ilk sette 5-2’ye geldi. İlk setin son oyununda rakibinin servisini bir kez daha kıran Swiatek, durumu 6-2 yaparak setlerde 1-0 öne geçti.

İkinci sete iyi başlayan taraf yine Swiatek oldu. Polonyalı dünya bir numarası, yine ilk 3 oyunun üçünü de kazandı ve rakibinin bir de servisini kırdı. 3-0’ın ardından ise Muchova reaksiyon göstererek bu kez kendisi üç oyun birden aldı ve ikinci sette skor 3-3 oldu. Karşılıklı birer oyun daha kazanan tenisçiler, 4-4’e geldiler. 4-4’ün ardından Muchova, dokuzuncu oyunda rakibinin servisini kırarak 5-4 öne geçti. Swiatek, hatasını telafi ederek servis kırdı ve 5-5’i buldu. Muchova, bir sonraki oyunda bir kez daha servis kırarak 6-5 öne geçti. Son oyunda ise hata yapmadı ve oyunu kazanarak 7-5’i yakaladı, setlerde eşitliği buldu.

Son sete iyi başlayan taraf Muchova oldu ve durum 2-0’a geldi. 2-0’ın ardından Iga Swiatek, toplamda üç servis birden kırarak rakibini ekarte etmeyi başardı. 3 servis kırdığı son sette rakibine 6-4’lük üstünlük kuran Polonyalı tenisçi, setlerde skoru 2-1’e getirdi ve Roland Garros 2023’ü şampiyon olarak tamamlamayı başardı.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.