Anasayfa / ATP / Carlos Alcaraz Yarı Finalde Elense Dahi 1 Numarada Kalabilir
Roland Garros iddaa tahmin ve analizleri
Roland Garros iddaa tahmin ve analizleri

Carlos Alcaraz Yarı Finalde Elense Dahi 1 Numarada Kalabilir

İspanyol tenisçi Carlos Alcaraz, kısa bir süre önce Djokovic’in unvanını almış ve ATP sıralamasında yeni dünya bir numarası olmayı başarmıştı. Alcaraz, Roland Garros yarı finalinde karşılaşacağı Djokovic’e kaybetse dahi zirvede kalmaya devam edebilir.

Erkekler tenis dünyasında bir numara sıralaması için rekabet kıyasıya devam ederken, ilk 3’teki iki tenisçi Alcaraz ve Djokovic yarı finalde karşı karşıya gelecekler. Grand Slam öncesinde bir numaranın değişip değişmeyeceği, turnuva esnasında pek dikkat çekmeyen bir hikaye olmuştu. Fakat Paris’teki gelişmeler, dünya bir numarasının bir kez daha el değiştirmesi için Djokovic’e de fırsatlar sunuyor.

Roland Garros 2023’ün başlangıcında, ilk 4 sıradaki tüm tenisçilerin dünya 1 numarasına yükselme ihtimalleri bulunuyordu. Fakat yaşanan elenmelerin ardından dünya bir numarası için ihtimaller Federer ve Alcaraz ile sınırlı kalmış durumda. Bu bağlamda da Roland Garros’un yarı final mücadelesinde, şu anda bir numarada yer alan Alcaraz kaybetse dahi zirvedeki yerini koruyabilir. Bunun için de Novak Djokovic’in Alcaraz’ı mağlup ederek finale çıkmasının ardından final mücadelesinde Casper Ruud ya da Alexander Zverev’e kaybetmesi de gerekecek.

Novak Djokovic, final aşamasına çıkıp da diğer finaliste kaybettiği taktirde aradaki puan farkı 380’e kadar inecek. Fakat Alcaraz, dünya bir numarası olmaya devam edecek. Djokovic’in Roland Garros 2023’ü kazanması halinde ise Alcaraz’ı geride bırakarak yeni dünya bir numarası olması kesinleşti. Carlos Alcaraz, turnuvayı şampiyon olarak tamamlaması halinde Djokovic ile arasındaki puan farkını daha da net olacak şekilde açmış olacak. Bu bağlamda da yarı final mücadelesinin ardından final sonucu da, Alcaraz’ın bir numaradaki yerini korumasını sağlayabilir. Birçok ihtimalin olması, bu yarışı daha da heyecanlı kılıyor.

Novak Djokovic’in Alcaraz’ı yenmesi fakat final mücadelesini kaybetmesi halinde ikinci sırada kalması kesinleşti. Bu senaryoda Alcaraz 7175, Djokovic ise 6795 puana ulaşacak.

Djokovic’in Roland Garros’u kazanması durumunda Djokovic 7595, Alcaraz ise 7175 puana ulaşacak.

Carlos Alcaraz’ın Roland Garros’u kazanması halinde Alcaraz 8455, Djokovic ise 6315 puanda kalacak.

Alcaraz’ın Djokovic’i mağlup edip finalde kaybetmesi durumunda ise Alcaraz yine bir numarada kalmayı sürdürecek. Alcaraz 7655, Djokovic 6315 puana ulaşacak.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.