Anasayfa / Roland Garros / Rafael Nadal Roland Garros’tan Çekilebilir

Rafael Nadal Roland Garros’tan Çekilebilir

İspanyol tenisçi Rafael Nadal’ın 2023 yılında uzak kaldığı turnuvaların ardından kısa süre sonra başlayacak olan Roland Garros’tan da çekilebileceği konuşuluyor.

Tenis dünyasının ikonik isimlerinden biri olan Rafael Nadal, bugüne kadar elde ettiği başarılar ile adını altın harflerle yazdırdı. İspanyol tenisçi, 2023 yılında ise çeşitli sorunlar ile karşı karşıya kaldı. Sakatlık sorunları sebebi ile 2023 yılındaki hiçbir organizasyona katılamayan Rafael Nadal’ın, Roland Garros’a katılacağı düşünülüyordu. Fakat arka arkaya çıkan dedikodular, Rafa’nın 2023 Roland Garros’u kaçırabileceği yönünde şüpheleri artırıyor. Paris’te toprak kortta senelerdir adeta hüküm süren Nadal, birçok genç tenisçinin rol modeli olmayı başardı. Elde ettiği şampiyonluklar ile büyük üçlü arasına adını yazdıran İspanyol tenisçi, 2023 yılında aradığını bulamadı. 2004 yılından bu yana tüm Roland Garros organizasyonlarına katılım gösteren Nadal’ın, 2023 yılında olmama ihtimali arttı. Rafael Nadal’ın bu durumu, hayranlar arasında da endişeye yol açmaya başladı.

Resmi Açıklama Henüz Gelmedi

Rafael Nadal’ın Roland Garros’tan çekildiğine dair henüz net bir açıklama gelmedi. Birinci kaynaktan yapılan bir duyuru olmamasına rağmen, Relevo tarafından bildirilen haberde İspanyol tenisçinin bu yıl etkinlikten uzak kalacağı belirtildi. Kariyeri boyunca 22 Grand Slam tekler şampiyonluğu yaşayan Nadal’ın, hafta sonuna girmeden bir basın toplantısı düzenlemesi bekleniyor. Beklenen gelişme ise, basın toplantısında Nadal’ın birinci ağızdan Roland Garros’tan çekildiği açıklaması olacak.

Ocak ayında düzenlenen Avustralya Açık’ta ikinci tur maçına çıkan Rafael Nadal, bu sakatlığın ardından uzun bir süre kortlardan uzak kaldı. Tedavi süreci altı ila sekiz hafta olarak gösterilen tenisçi, yaşanan komplikasyonlar sebebiyle daha da uzadı. Nadal’ın beklenenden daha fazla dinlenmeye ihtiyacı olması, birçok turnuvadan da uzak kalmasına neden oldu. İspanyol tenisçi son olarak İtalya Açık 2023’ten de çekildiğini açıklamış, Roland Garros öncesindeki en ciddi organizasyonda yer alamamıştı.

Roland Garros’a hazırlanmak ve fit bir şekilde gelmek adına çaba göstermesine karşın, Nadal’ın fiziksel rahatsızlıkları devam ediyor. Jose Morgado tarafından yapılan duyuruda, Nadal’ın Cuma günü saat 16.00’da kendi akademisinde bir basın toplantısı düzenleyeceği aktarıldı. Kamuoyu tarafından beklenti, Nadal’ın Roland Garros’tan çekilme duyurusu olacak.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.