Anasayfa / Nadal / Rafael Nadal Roland Garros’a Katılabilecek mi?

Rafael Nadal Roland Garros’a Katılabilecek mi?

İspanyol tenisçi Rafael Nadal’ın Roland Garros 2023’te yer alıp alamayacağı tartışılırken, konuyla ilgili olarak Toni Nadal’dan bir açıklama geldi.

Rafael Nadal, Avustralya Açık’ta yaşadığı kalça sakatlığı sonrasında kortlardan uzak kalmıştı. Ocak ayından bu yana turnuvalara katılamayan Nadal’ın bugünlerde dönmesi umuluyordu. Fakat işler istendiği gibi gitmedi. İyileşme sürecinin uzaması ile birlikte Nadal’ın dönüşü ertelenmek zorunda kaldı. Beklenenden daha uzun süre boyunca sakat kaldığı için de Nadal’ın Roland Garros 2023’e katılımı noktasında çeşitli şüpheler oluştu.

İspanyol raket, geçtiğimiz günlerde sağlık durumu ile ilgili bilgilendirme yaparak planlanan takvimin bazı koşullar sebebiyle uzayacağını belirtmişti. Konuyla ilgili olarak en güncel açıklama ise, Rafael Nadal’ın amcası olan Toni Nadal’dan geldi. Toni Nadal, Rafa’nın kortlara tekrardan geri dönmek için yoğun bir çaba gösterdiğini ve geri dönüş tarihinin yavaş yavaş kısaldığını belirtti. Rafael’in iyileştiğini, tekrardan rekabete dönmesi için çok az bir süre kaldığını belirten Toni Nadal, yine de İspanyol raketin Madrid Açık’a katılamadığını söyledi. Tecrübeli tenisçinin Madrid’de oynamak için çok büyük bir heyecan içerisinde olduğunu fakat yapılan tetkikler sebebiyle hayranlarının kendisini biraz daha beklemeleri gerektiğinin altını çizdi. Fakat en kritik gelişme, Nadal’ın Roland Garros’a katılımı ile ilgili yaşandı.

Toni Nadal, Rafael Nadal’ın Roland Garros’a katılım gösterse dahi iyi bir hazırlık süreci geçiremeden organizasyona dahil olacağını belirtti. 10 Ocak 2023 tarihinden bu yana hiçbir resmi maç oynamadığını belirten Toni Nadal, yine de her şeyin yolunda gidebileceğine dair umut beslemek istiyor. Rafael Nadal’ın iyi bir kura çekmesi halinde Roland Garros 2023 ile ilgili farklı senaryoların konuşulabileceğini vurgulayan Toni Nadal, daha önce de vurguladığı detaya dikkat çekerek Nadal’ın Grand Slam’lerde ikinci haftadan itibaren favori konuma yerleşmeye başladığını aktardı. Yine de Rafael Nadal’ın Roland Garros’a katılımı noktasında umutsuzluklar daha ağır basıyor.

Rafael Nadal, 2023 yılı Ocak ayında düzenlenen Avustralya Açık’ta yaşadığı kalça sakatlığı sebebiyle tüm organizasyonlardan uzak kaldı. İspanyol raket, Mutua Madrid’i de kaçırdıktan sonra ilk hedef olarak Roland Garros’a katılabilmeyi hedefliyor.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.