Anasayfa / Tenis / Iga Swiatek Mutua Madrid 2023’le İlgili Konuştu
Mutua Madrid Open iddaa tahmin ve analizleri
Mutua Madrid Open iddaa tahmin ve analizleri

Iga Swiatek Mutua Madrid 2023’le İlgili Konuştu

Polonyalı tenisçi Iga Swiatek, geçen yıl kaçırdığı Mutua Madrid Açık sonrasında 2023 yılındaki organizasyon ile tekrardan sahne alacak.

Polonyalı tenisçi Iga Swiatek, geçtiğimiz yıl düzenlenen Mutua Madrid Open 2023’ü sakatlığı sebebiyle kaçırmıştı. Fakat başarılı raket, dün başlayan organizasyona tekrardan geri döndü. Başarılı tenisçi, organizasyona tekrardan katıldığı ve zorlukları aşmak için önemli bir aşamaya geldiği için oldukça mutlu olduğunu belirtti.

Toprak kortta oynanan turnuvanın 2022 ayağında, Swiatek sakatlığı sebebi ile turnuvadan çekilmek zorunda kalmıştı. 2023 yılında tekrardan kortlarda yer almaya başlayan başarılı isim, Stuttgart’taki organizasyonu kazanarak yıla iyi bir başlangıç yapmıştı. Stuttgart’ın ardından Mutua Madrid’de de sınırları zorlayacağını ifade eden Swiatek, iyi bir mücadele umut ettiğini vurguladı.

Madrid’de düzenlenen turnuvanın rakım sebebiyle zor geçeceğini ifade eden Swiatek, bu duruma pek alışkın olmadığını belirtti. Swiatek, yüksek rakım sebebiyle yaşadığı zorlukları koçuyla aşmayı hedeflediğini söyledi. 2021 yılında da benzer seviyede zorluklar yaşadığını fakat koçu sayesinde rakım konusunu da ekarte ettiğini vurgulayan başarılı raket, 2023 Madrid Açık’ta da aynı şekilde sorunların üstesinden geleceğini aktardı.

Kariyerinin başlangıcından bu yana katıldığı her turnuvayı kazanmak için zorladığını belirten tenisçi, Madrid Open tenis turnuvasını hala tam anlamıyla çözemediğine de dikkat çekti. Zafere ulaşmak adına 6 galibiyete ihtiyacı olduğunu söyleyen Swiatek, direkt olarak zaferi düşünmediğini, adım adım giderek hedeflerine ulaşmak istediğini vurguladı.

Iga Swiatek Kimdir?

Iga Swiatek, Polonyalı profesyonel tenis oyuncusudur. 2001 yılında doğan Swiatek, kariyerinin henüz başlarında olmasına rağmen oldukça önemli kazanımlar elde etti. WTA’da ilk 10 sıraya ulaşan en genç kadın tenisçi olmayı başaran isim, 2020 yılında da Fransa Açık’ta zafere ulaştı. Fransa Açık’ı kazanan ilk Polonyalı tenisçi olması da, Swiatek’in kariyerinde önemli bir kilometre taşı oldu. Aynı zamanda elde ettiği şampiyonluk, 2005’te Fransa Açık zaferi elde eden Rafael Nadal’ın ardından Grand Slam kazanma başarısı gösteren en genç ikinci tenisçi olmasını sağladı. Kariyerine 11 WTA, 7 ITF şampiyonluğu sığdıran Swiatek, şu anda WTA dünya sıralamasında 1 numarada yer alıyor.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.