Anasayfa / Amerika Açık Tenis Turnuvası / Novak Djokovic Zorlanmadı
Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri
Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

Novak Djokovic Zorlanmadı

Novak Djokovic, 2023 ABD Açık’ta Taylor Fritz’i seyircileri önünde kolayca geçerek adını üst tura yazdırdı.

Djokovic ve Fritz, yakın zamanda Cincinnati’deki ATP 1000 etkinliğinde karşı karşıya geldiler. O maçta da Sırp raket rakibini kolay bir maç sonucunda geçmeyi başarmıştı. Cincinnati’nin ardından ilk maç, ABD Açık’ta oynandı.

İlk sette Fritz açılış setinde rakibinin servisini kırmak için bir şansı elde etmesine rağmen bunu iyi değerlendiremedi ve Djokovic, henüz ilk oyundan kontrolü ele almaya başladı. İlk setten maçın sonuna kadar çok etkili bir oyun sergileyerek, Fritz’i maçın hiç içine sokmadı ve rahatça üst tura yükseldi.

Sorun, aslında hiç durmayan hızlı ve düzensiz bir oyundu. Djokovic agresif olmaya ve hücum etmeye çalıştı, ki bu Fritz karşısında uygulanabilecek bir hamleydi. Ancak uygulama kötüydü ve Novak, ilk 7 oyun içinde 19 basit hata yaptı. Djokovic ilk sette aslında çok da iyi oynamamasına ve servisinde büyük zorluklar yaşamasına rağmen daha fazla winner buldu ve daha az hata yaptı, bu da ilk seti kazanması için yeterli oldu.

İkinci sette Fritz oyununu ilk sete göre iyileştirdi, ancak Djokovic de aynı şekilde daha komple bir oyun sergiledi. Set, Djokovic için erken bir mola ile açıldı, Amerikalı, set ilerledikçe daha iyi oynadı, bu da güvenini geri kazanması için önemliydi.

Seti çevirmeyi başaramasa da, Fritz servis oyunlarında oldukça iyi görünüyordu. Fakat Djokovic, rakibi karşısında 2-0 üstün duruma geldi.

Üçüncü sette Fritz servisini savundu ve Djokovic’e daha etkili bir şekilde saldırdı, 3-2’lik üstünlük de yakaladı. Fakat bu skorun ardından Djokovic, rakibine göre daha agresif bir oyun sergilemeye başladı.

Djokovic, 4-3’lük bir avantaj elde etmek için rakibinin servisini kırdı ve öne geçti. Ancak hemen sonraki oyunda servisini kırdırdı ve skora denge geldi. Fritz’in ikramını geri çevirmeyerek bir kez daha öne geçen Djokovic son oyunda da hata yapmadı ve mücadeleyi kazandı. Rakibini 6-1, 6-4 ve 6-4’lük üç set sonucunda mağlup ederek, ABD Açık’ta çeyrek finale yükselen isim oldu.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.