Anasayfa / Amerika Açık Tenis Turnuvası / Carlos Alcaraz Baskı Hissediyor mu?
Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri
Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

Carlos Alcaraz Baskı Hissediyor mu?

Carlos Alcaraz, geçtiğimiz yıl düzenlenen ABD Açık’ın son şampiyonu olarak bu yıl Amerika’ya geldi. Başarılı tenisçi, hakkında çıkan son şampiyon unvanını savunma baskısı ile ilgili düşüncelerini dile getirdi.

ABD Açık’ın savunma şampiyonu olan Carlos Alcaraz, bu yıl da yoluna emin adımlarla devam ediyor. Fakat son dönemlerde Alcaraz ile ilgili çeşitli iddialar ortaya atıldı. Ancak Alcaraz, son şampiyon apoleti nedeniyle herhangi bir ekstra baskı hissetmediğini dile getirdi.

Alcaraz’ın baskıyla alakalı ilginç bir ilişkisi var, kariyerinin farklı zamanlarında bu konuyu hem reddediyor hem de kabul ediyor. Bazı zamanlarda İspanyol oyuncu, bunun onu etkilemediğini açıklayarak kavramı tamamen küçümsedi. Fakat geçen yıl Toronto’daki organizasyonda Tommy Paul’e sürpriz bir yenilgiye uğramasının ardından da ilk sebep olarak baskıyı gösterdi.

Baskı konusu, Carlos Alcaraz kanadında çeşitli durumlara bağlı olarak değişiyor gibi görünüyor. Elbette ki genç bir isim olmasından dolayı daha fazla maçla birlikte, baskıyla daha iyi başa çıkmasını beklemek normal olarak nitelendirilebilir. Wimbledon zaferi, baskıyla olağanüstü bir şekilde başa çıkmasına yardımcı oldu. Ancak bu, New York’ta aynısını yapacağı anlamı da taşımıyor. Çünkü Alcaraz, bu yıl ilk kez bir Grand Slam unvanını savunuyor.

Şu ana kadar Matteo Arnaldi gibi etkileyici bir son maç galibiyeti ile iyi gidişatını sürdüren Alcaraz maçın ardından konuştu. İspanyol tenisçi, herhangi bir baskı hissetmediğini söyledi. Bu yılki ABD Açık, Alcaraz’a göre geçen yılki gibi görünüyor.

Alcaraz, konuyla ilgili olarak “Şunu dürüstçe söyleyeyim, farklı bir şey hissetmedim. Savunma şampiyonu olduğumu düşünmeye çalışmıyorum. Sadece oyunuma, kendi oyunuma, kortta en iyi seviyemi koymak için ne yapmam gerektiğine odaklanmaya çalışıyorum. Şu anda benim için oyunum dışındaki her şey, insanların size, savunma şampiyonlarına uyguladığı bir baskıdan başka bir şey değil. Onun uzağında kalmaya çalışıp sadece kendi oyunuma odaklanmış durumdayım.” Dedi.

Otoriteler, Alcaraz’ın etkinlikte daha da ilerledikçe baskının artacağını düşünüyor. Şimdiye kadarki en büyük karşılaşma olan Alexander Zverev’e karşı çeyrek final karşılaşması, baskıyla nasıl başa çıkacağını göstermesi açısından iyi bir sınav olacak. Ayrıca Alcaraz hakkında çeşitli sakatlık söylentileri de var, bu da ayrı bir baskı konusu olarak ön plana çıkıyor.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.