Anasayfa / ATP / Nick Kyrgios Halle Open’den Çekildi

Nick Kyrgios Halle Open’den Çekildi

Avustralyalı tenisçi Nick Kyrgios,, sakatlığı nedeniyle ATP 500 etkinliği olan 2023 Halle Açık’tan çekildiğini açıkladı.

28 yaşındaki tenisçi, 2023 Stuttgart Açık’ta geri dönüşünü gerçekleştirdi. Sekiz aylık aranın ardından Almanya’da kortlara geri dönen Kyrgios’un peşini sakatlıklar bırakmadı. Zira işler planladığı gibi gitmedi ve Almanya’daki turnuvanın ilk turunda Yibing Wu’ya yenildi.

İlk turda elenmesinin ardından hayranları Kyrgios’un mağlubiyetten ziyade uzun bir aradan sonra kortta nasıl hissettiğini merak ediyordu. Fakat seyirci gözüyle bakıldığında dahi Kyrgios’un en iyi döneminin çok uzağında kaldığı oldukça açıktı. Keza kendisi de bunu dile getirerek kortta eskisi gibi olamaması nedeniyle hayal kırıklığına uğradığını ifade etti.

Güncellenen Dünya sıralamasında 31. Olan Kyrgios, hayranlarından sabırlı olmalarını istedi. Zira Kyrgios da eski formuna dönmenin biraz zaman alabileceğini biliyordu. Fakat Avustralyalının beklediğinden çok daha uzun bir süre kortlardan uzak kalacağı öngörülüyor. Çünkü Kyrgios, bir başka turnuvadan daha çekilmek zorunda kaldığını açıkladı.

Turnuvaya gelirken, Nick Kyrgios muhtemelen sorunsuz bir işleyiş ve sonrasında da Wimbledon için sağlam bir hazırlık planlıyordu. Ancak oynaması planlanan ilk iki etkinlikte sadece bir maç oynayabildi. Buna bağlı olarak Avustralyalı’nın 2023 Mallorca Şampiyonası’na katılımı da şüpheli hale geldi.

Kyrgios, son açıklamasında “Wimbledon’da Novak Djokovic’i ben yenemezsem, muhtemelen kimse yenemez” minvalinde bir söylemde bulunmuştu.

Kyrgios’un çekilme nedeni resmi olarak diz sakatlığı gösterildi. Bu sakatlık, başarılı tenisçiyi 2023 sezonunun büyük bir bölümünden uzak tuttu. Stuttgart’daki ilk maçında ağrıdan şikayet etmesiyle beraber, geçen yılın Wimbledon finalistinin durumu oldukça negatif görünüyor.

Geçtiğimiz günlerde Carlos Alcaraz da Kyrgios’un Wimbledon’da Djokovic’i yenme ihtimalinin yüksek olduğunu söylemişti. Fakat Avustralyalının hazırlık dönemi, şu anda ciddi bir şekilde olumsuz geçiyor. Tenis severler, Avustralyalı tenisçinin Mallorca’da rekabete dahil olup olamayacağını merak ediyorlar. Aynı zamanda da Wimbledon’a katılım noktasında da bazı soru işaretleri var.

Kyrgios, Halle Open 2023’ten çekildiğini şu sözlerle açıkladı: “Çok üzücü bir haber, bu yıl Halle’de yarışamayacağım. Dizimle ilgili bazı sorunlarla uğraşıyorum, sadece Wimbledon’da rekabet etme fırsatımı en iyi şekilde sağlamaya çalışıyorum. Hepinizin bildiği gibi, o turnuva benim için çok önemli ve geçen yıl verdiğim performansı size sunamamaktan kaçındım.”

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.