Anasayfa / Tenis / Mutua Madrid 2023’ün Kazananı Aryna Sabalenka
Mutua Madrid Open iddaa tahmin ve analizleri
Mutua Madrid Open iddaa tahmin ve analizleri

Mutua Madrid 2023’ün Kazananı Aryna Sabalenka

Mutua Madrid 2023 tenis turnuvasında kadınlar ayağında Aryna Sabalenka, finalde Iga Swiatek’i mağlup ederek turnuvayı şampiyon olarak tamamladı.

Büyük heyecana sahne olan Mutua Madrid 2023’te final karşılaşması, Aryna Sabalenka ve Iga Swiatek arasında oynandı. İlk turdan bu yana baskın bir oyun sergileyen iki tenisçinin karşılaşmasında, 3 set oynandı. Aryna Sabalenka, rakibini 6-3, 3-6 ve 6-3’lük setlerle 2-1 mağlup ederek 2023 Mutua Madrid’in kadınlar şampiyonu oldu.

İlk sete iyi başlayan taraf Sabalenka oldu. Belaruslu tenisçi, rakibinin servis kırmasına izin vermezken bir kez servis kırdı ve sonrasında da üstünlüğü alan taraf oldu. Swiatek karşısında kontrolü elden bırakmayan Sabalenka, ilk seti 6-3’lük skorla kazanarak durumu 1-0 yaptı.

İkinci sette ise Swiatek’in üstünlüğü göze çarptı. Iga Swiatek, ilk 2 seti alırken rakibinin de bir servisini kırmış oldu. Beşinci oyunda Sabalenka da bir servis kırmasına rağmen Swiatek avantajını kaybetmedi ve 6-3’lük sonuçla durumu 1-1’e getirdi.

Final setinde ise ipler bu kez Sabalenka’nın elinde oldu. İlk 3 seti kazanarak rakibinin moralini minimuma çeken Sabalenka, sonraki 3 sette konsantrasyonunu kaybetti. Swiatek, üst üste 3 oyun alarak durumu 3-3’e getirdi. 3-3’ün ardından kontrolü tekrardan eline alan Sabalenka, tıpkı rakibi gibi 3 set kazandı ve 6-3 ile durumu 2-1 yaptı. 2-1’lik sonuç, Sabalenka’nın Mutua Madrid 2023 kadınlar şampiyonu olmasını sağladı.

Sabalenka Sadece 2 Set Verdi

Organizasyonun başından bu yana oldukça iyi bir performans sergileyen Sabalenka, oynadığı 6 maçta yalnızca 2 set verdi. Rakiplerine fırsat tanımayan başarılı tenisçi, ilk turda Cirstea karşısında 2-0’lık üstünlük sağladı. İkinci turda da Kolombiyalı Osorio karşısında üstünlüğünü sürdüren Sabalenka, rakibini aynı skorla 2-0 mağlup ederek bir üst tura yükseldi. Üçüncü turda Rus Andreeva’yı da 2-0 mağlup eden Sabalenka, Mısırlı Sherif’in rakibi oldu.

Finale kadar Sabalenka’nın verdiği tek set, Sherif’e karşı oldu. Rakibine karşı ilk seti kaybeden Sabalenka, sonraki iki seti alarak yarı finale yükseldi. Yarı finalde Yunan Sakkari’yi de 2-0’la geçen Belaruslu tenisçi, finalde Swiatek’in rakibi oldu. Finalde de Swiatek’i mağlup ederek, Mutua Madrid 2023’ün şampiyonu olmayı başardı.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.