Anasayfa / Tenis / Mutua Madrid 2023 Erkeklerde Şampiyon Carlos Alcaraz
Mutua Madrid Open iddaa tahmin ve analizleri
Mutua Madrid Open iddaa tahmin ve analizleri

Mutua Madrid 2023 Erkeklerde Şampiyon Carlos Alcaraz

Mutua Madrid 2023’te erkeklerde de heyecan sona erdi. İspanyol tenisçi Carlos Alcaraz, finalde Jan Lennard Struff’u mağlup ederek turnuvayı şampiyon olarak tamamladı.

Rekabet düzeyi yüksek bir organizasyon olan Mutua Madrid 2023’te, kadınlar ayağı geçtiğimiz günlerde tamamlanmıştı. Aryna Sabalenka’nın şampiyon olarak tamamladığı kadınlar aşamasının ardından gözler tek erkeklere çevrildi. Final yolunda Aslan Karatsev’i mağlup eden Jan-Lennard Struff ile Borna Coric’i deviren Carlos Alcaraz karşılaştı. ATP 2 ve 65 numarasını karşı karşıya getiren mücadelede üstün gelen taraf, Carlos Alcaraz oldu. Rakibini 3 set sonunda 2-1 ile mağlup eden İspanyol tenisçi, turnuvayı şampiyon olarak tamamladı.

Alcaraz Servis Kırarak Başladı

Carlos Alcaraz, final karşılaşmasına iyi başlayan taraf oldu. Henüz ilk sette Struff’un servisini kıran İspanyol tenisçi, kendi servisini de iyi kullanarak durumu 2-0 yaptı. İlk 2 oyunun ardından toparlanan Struff, arka arkaya 3 oyun aldı ve 2-3 öne geçti. Carlos Alcaraz da 2-3’ün ardından 3 oyun kazanarak durumu 5-3 yaptı. 5-3’ün ardından her iki isim de kendi servislerinde hata yapmayarak kazandı ve ilk set 6-4’lük Alcaraz üstünlüğüyle sona erdi.

İkinci sette ise Struff’un üstünlüğü göze çarptı. Alman tenisçi, ilk 3 oyunu kazandı ve durumu 0-3 yaptı. İlerleyen oyunlarda da kontrolü elinde bulunduran Struff, ikinci seti 6-3 kazandı ve durumu 1-1 yaparak skoru eşitledi.

Final setinde büyük heyecan yaşandı. Şampiyonu belirleyecek olan setin ilk 3 oyununda iki tenisçi de hata yapmadı. Alcaraz, 2-1 öndeyken rakibinin servisini kırmayı başararak 3-1 öne geçti. 3-1’in ardından Struff geri dönmeye çalışsa da Alcaraz yine konsantrasyonunu bozmadı ve kendi oyunlarını kazanmayı başardı. 3-1’in sonrasında servis kırılmadı ve her iki tenisçi de oyunlarını kazandı. 6-3 tamamlanan üçüncü set ile birlikte de Carlos Alcaraz 2-1 öne geçerek Mutua Madrid 2023 tek erkekleri şampiyon olarak tamamladı.

İspanya’daki organizasyonu şampiyon olarak tamamlayan Alcaraz, Roland Garros öncesinde de formunu bir kez daha ispatlamış oldu. İspanyol tenisçi, organizasyonun başından sonuna kadar oynadığı 6 maçta rakiplerine yalnızca 2 set kaybetti.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.