Anasayfa / Tenis / Milos Raonic 2 Yılın Ardından Kortlara Geri Dönüyor

Milos Raonic 2 Yılın Ardından Kortlara Geri Dönüyor

Kanadalı tenisçi Milos Raonic, uzun süredir sakatlıklarla boğuşmasının ardından ATP turu ile beraber 2 yıl sonra tekrardan kortlara geri dönüyor.

Kanadalı tenisçi Milos Raonic, kariyerinin önemli bir bölümünde sakatlık sorunları ile karşı karşıya kaldı. ATP sıralamasında önce ilk 100’e ardından da ilk 50’ye girme başarısı gösteren Raonic, bu başarısını uzun vadeli kılamadı. Zira Kanadalı raket, belli başlı başarılarının ardından sakatlık sorunları ile karşılaştı. Sakatlıklarını kısa vadede atlatamayan Raonic, son olarak 2 yıllık bir dinlenme sürecine girmişti. Raonic kanadından gelen açıklamaya göre ise, 2 yıllık aranın ardından Kanadalı tenisçinin tekrardan ATP turu ile kortlarda boy göstereceği belirtildi.

Kariyerinin neredeyse tümünde sakatlık sorunları ile karşılaşan Raonic, son yaşadığı sakatlık nedeniyle uzun süredir kortlardan uzak kaldı. 2011 yılında ATP sıralamasında ilk 100’e girmeyi başararak önemli bir kilometre taşını kariyerine ekleyen tenisçi, 2011 yılını 31’nci sırada tamamlayarak en üst noktaya ulaşmıştı. 2011’in ardından kariyerinde ilerlemeye devam eden Kanadalı tenisçi, 2011’in ardından 2016’ya kadar her yılı ilk 15’te bitirdi. En iyi derecesi de 2016 yılındaki ATP dünya 3 numarası başarısı oldu. Fakat bu başarının ardından Raonic’in sakatlıkları tekrardan nüksetti ve sıralamada ilk 20’nin dışında kaldı. Yaşadığı sakatlıkların sürekli tekrarlanması ile beraber, Raonic’in sene içerisindeki organizasyon sayısı da azaldı. ATP’de 2021 yılında 12 maça çıkan ve 7 galibiyet alan Raonic, 2021 Atlanta Açık’ta Brandon Nakashima’ya karşı son maçını oynadı.

2021 yılında oynadığı maçın ardından tekrardan sakatlığı nükseden Raonic, o günden bugüne kadar hiçbir organizasyona katılmamıştı. Fakat 32 yaşındaki tenisçinin tekrardan kortlara geri dönmeye hazırlandığı belirtildi. 2023 Libema Open için katılımcı listesinde yer aldığı doğrulanan Raonic, uzun bir sürenin ardından tekrardan ATP Turu’na katılmış olacak. Geri dönüşünü çim kort üzerinde yapması da, Raonic için pek şaşırtıcı bir karar olmadı. Zira Kanadalı tenisçi, kariyeri boyunca çim kortlarda daha başarılı oldu.

Raonic’in 2016 yılında Wimbledon finalinde Britanyalı tenisçi Andy Murray’e mağlup oluşu, sakatlıklardan dolayı çok büyük sorunlar yaşayan ismin en akılda kalıcı anlarından biri olarak hatırlanıyor.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.