Anasayfa / ATP / Kei Nishikori 5 Yıl Aradan Sonra Şampiyon Oldu

Kei Nishikori 5 Yıl Aradan Sonra Şampiyon Oldu

Kei Nishikori, uzun bir sakatlık sürecinin sonrasında kortlara geri döndü ve büyük bir giriş yaparak katıldığı ilk turnuvayı kazandı.

Kei Nishikori kortlara geri döndü. Oldukça iyi bir dönüş yapan başarılı tenisçi, hem ATP Turu’nda hem de ATP Sıralaması’nda adeta gözden düşmüştü. Japon raket, kortlardan uzak kalması nedeniyle sıralamalardan tamamen düşmüştü. Fakat bu düşüşe rağmen kazandığı şampiyonluk ile birlikte Top 500’de yer almayı başardı. Önünde uzun bir yol olmasına rağmen Nishikori’nin hedefi, ilk 100’e girebilmek olacak.

Nishikori, kortlardaki son maçına 2021 yılı Ekim ayında çıkmıştı. O tarihten bu yana oldukça uzun bir zaman geçti. Nishikori’nin verdiği ara tam 20 aya ulaştı. Fakat Japon tenisçinin dönüşü gerçekten de muhteşem oldu. Porto Riko’da düzenlenen bir Challenger etkinliğinde tüm rakiplerini geride bırakmayı başaran Nishikori, şampiyonluğa ulaşmayı bildi. Her ne kadar bir challenger kupası olsa da, 20 aylık aranın ardından şampiyonluğa ulaşması oldukça önemliydi. Bu başarı, aynı zamanda Japon tenisçinin 2018’den bu yana aldığı ilk kupa da oldu.

Bu başarı Japon oyuncu için oldukça büyük bir an oldu. Zira Nishikori geri dönüş yapabilmek için uzun bir süre harcadı. Japon tenisçinin planlanan dönüşü bugüne kadar birkaç kez ertelendi. Nishikori, ilk olarak Delray Beach Açık’ta geri dönmeyi planlamıştı. Fakat yaşadığı kalça sakatlıkları, Murray ve daha yakın zamanda Nadal’ın da yaşadığı gibi oldukça karmaşık hale geldi ve Nishikori’nin dönüş süreci de oldukça zorlu bir süreç haline dönüştü.

Gerçekleştiremediği geri dönme planları bağlamında, Japon raket psikolojik olarak da oldukça zorlandı. Fakat pes etmeyi reddetti. Kariyerinin 33 yaşında sona ermesini istemeyen Nishikori, geri dönebilmek adına uzun süre sabretti. Dönüşü itibariyle de ne kadar hazır olduğunu kanıtladı. Nishikori’nin yakında üst düzey oyuncularla da karşılaşmalara çıkması bekleniyor.

Porto Riko’da elde ettiği zafer, Japon oyuncu adına başka bir kilometre taşı nedeniyle de dikkat çekiciydi. Nishikori, tarihte ilk kez sıralamada yer almayan bir oyuncu olarak ATP Challenger kupası kazandı. Bu durum, ATP’nin en üst düzeyinde de hiç gerçekleşmemişti.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.