Anasayfa / Tenis / Jessica Pegula Çiftlerde de Elendi
Wimbledon Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri
Wimbledon Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

Jessica Pegula Çiftlerde de Elendi

Jessica Pegula, 2023 Wimbledon’da hem teklerde hem de çiftlerde kaybederek pek iyi bir gün geçirmedi.

Pegula, bu yıl 2023 Wimbledon’a umutlu bir şekilde gelmiş ve şu ana kadar pek etkileyici olmayan bir 2023 sezonunu tersine çevirmeyi ummuştu. Teklerde iyi bir performans sergileyerek bunu bir nebze de olsa başardı, ancak Marketa Vondrousova’ya karşı oynadığı maçta kontrolü tamamen rakibine verdi ve maçın içine giremeyerek elendi.

Pegula adına bu durum çiftlerde de pek iyi gitmedi. Zira Pegula ve Coco Gauff beklenmedik bir mağlubiyet yaşadı. Krejcikova ve Siniakova ikilisinin Wimbledon 2023 çiftlerden çekilmesinden sonra, Pegula ve Gauff WTA Turu’ndaki en iyi çift olarak kalitelerini gösterme şansına sahipti. Elbette ki bunu kanıtlamak için de kupayı kazanmaları gerekiyordu.

Gauff daha önce çiftlerde bir numara olma başarısı göstermişti. Fakat Pegula Gauff gibi bir seviyeye ulaşamamıştı ve çiftinin bu başarıya ulaşması onun için bir motivasyon kaynağı olmuştu. Fakat iki tenisçi adına işler istedikleri gibi gitmedi ve rakiplerine çok kolay bir şekilde yenildiler. Maç sonrası basın toplantısında Pegula, teklerdeki mağlubiyetin ardından bu durumun çiftler performansını etkilemediğini ve rakiplerinin sadece kendilerinden daha iyi oynadığını açıkladı.

Pegula, maçın ardından “Genellikle bu konuda oldukça iyiyimdir. Bugün net bir şekilde ezildik. Karşı ikili gerçekten de çok iyi oynadı. Bizim adımıza zor bir maçtı. Rüzgarlı koşullar da vardı. Ama evet, özellikle de birkaç saat sonra ve böyle bir maçtan sonra bir sonraki maça kendini motive etmek zihinsel olarak her zaman zordur. Bu çok üzücüydü. Aslında maçın başlangıcında hala iyi oynadığımı düşünüyordum. Şanslarımız da her zaman için vardı. Sadece zor bir maçtı. Ayrıca bu tip yenilgilere de alışkınız gibi görünüyoruz” ifadelerini kullandı.

Pegula, Kuzey Amerika’da organizasyonlar başlamadan önce evine dönecek ve yoğun fikstür öncesi biraz dinlenme şansı bulacak. Amerikalı tenisçi, kariyerinin en başından bu yana genellikle iyi bir performans göstererek kaliteli bir oyun oynadığı Amerika Açık’ın 2023 organizasyonda da iyi bir performans sergileme umutlarına sahip olmak istiyor.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.