Anasayfa / Tenis / ITF Masterler Turu Dünya Şampiyonası Antalya’da Düzenlenecek

ITF Masterler Turu Dünya Şampiyonası Antalya’da Düzenlenecek

Uluslararası Tenis Federasyonu (ITF) senyör takviminin prestijli turnuvalarından biri olarak bilinen Masterler Turu Dünya Şampiyonası, bu yıl Antalya’da yapılacak.

ITF senyör takviminin en prestijli turnuvaları arasında yer alan Masterler Turu Dünya Şampiyonası, bu yıl 19 Mart ve 1 Nisan 2023 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenecek. Antalya Ali Bey Club Manavgat’ta düzenlenecek olan organizasyon ile ilgili olarak, Türkiye Tenis Federasyonu çeşitli bilgilendirmeler yaptı. Organizasyon boyunca 30 ila 50 yaş arasında 5 farklı yaş kategorisinde karşılaşmalar, turnuva boyunca etkin olacak.

Tüm Dünyadan Tenisçiler Katılacak

Antalya’da yer alan Antalya Ali Bey Club Manavgat’ta, 19 Mart ve 1 Nisan 2023 tarihleri arasında düzenlenecek olan Masterler Turu Dünya Şampiyonası için yoğun bir ilgi bekleniyor. Dünyanın dört bir yanından gelecek olan tenisçiler, organizasyon boyunca ülkesini temsil edecekler. Turnuvanın başlangıcından bitişine kadar toplam 163 takım ve bin civarında sporcunun, şampiyonluk için mücadele edeceği öğrenildi.

Organizasyona dahil olacak ülke sayısı 37 olarak açıklanırken, takım ve bireysel olarak mücadeleler verilecek. Dünyanın dört bir yanından şampiyonaya gelecek olan sporcular, ilk hafta boyunca sadece takım halinde şampiyonluğa ulaşmak için karşılaşacaklar. İlk haftanın takım organizasyonu ile tamamlanması ve şampiyonların ortaya çıkması ile birlikte, ikinci haftada bireysel mücadelelere dönülecek. İkinci haftada da gerçekleştirilecek olan bireysel mücadeleler ile birlikte, Masterler Turu Dünya Şampiyonası bu yıl Antalya’da tamamlanmış olacak.

Uluslararası Tenis Federasyonu Başkanı David Haggerty de, 19 Mart 2023 tarihinde basın toplantısı için önemli isimlerle bir araya gelecek. Toplantıda Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, ITF Yönetim Kurulu Üyesi ve ITF Masters Komitesi Başkanlığı görevini yürüten Salma Mouelhi Guizani ve Gürok Grup Yönetim Kurulu Başkan Vekili Esin Güral Argat’ın da bulunacağı vurgulandı. 19 Mart 2023’te gerçekleştirilecek basın toplantısının ardından, şampiyona başlamış olacak.

Düzenlenecek olan bu organizasyon ile birlikte Antalya’da Mart ayı içerisinde ikinci şampiyona tenis severler ile buluşacak. 6 ve 12 Mart tarihleri arasında oynanmak üzere, 2023 Antalya Challenger organizasyonu da Pazartesi günü başlamıştı.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.