Anasayfa / ATP / Holger Rune Maxxime Cressy’i Zorlansa da Geçti
cinch championships iddaa tahmin ve analizleri
cinch championships iddaa tahmin ve analizleri

Holger Rune Maxxime Cressy’i Zorlansa da Geçti

Danimarkalı tenisçi Holger Rune, Cinch Championship’in ilk tur karşılaşmasında Amerikalı rakibi Maxime Cressy’i 2-0 mağlup ederek üst tura yükseldi.

Holger Rune, Wimbledon öncesinde Cinch Championship ile hazırlıklarını sürdürüyor. Danimarkalı tenisçi, son olarak Roland Garros 2023’e katılmış ve iyi başladığı turnuvada çeyrek finalde veda etmişti. Fransa’da macerası oldukça iyi başlayan Rune, Eubanks, Gael Monfils, Olivieri ve Cerundolo gibi rakipleri elemiş, ardından Casper Ruud’a elenmişti. 3-1’lik mağlubiyetin ardından Roland Garros’a veda eden Rune, 13 günlük aranın ardından tekrardan kortlara döndü. ATP London’da Amerikalı rakibi Maxime Cressy ile eşleşen Rune, rakibini 2 set sonunda 2-0 mağlup etti. Her ne kadar set kaybetmeden kazansa da, Rune’in oldukça zorlandığı görüldü. Zira iki sette de tie-break’e gidildi ve Rune, tie-breaklerde hata yapmayarak mücadeleyi kazandı. 

Danimarkalı, karşılaşmaya iyi başlayamadı. İlk 3 oyunun 2’sinde Cressy’in üstünlüğü bulunuyordu ve durum 2-1’e geldi. Cressy, dördüncü oyunda bir de servis kırdı ve Rune karşısında 3-1 öne geçti. Kendi servisinde de hata yapmayarak 4-1’i buldu. 4-1’in ardından reaksiyon göstermeyi başaran Rune, kendi servis oyununu kazandı fakat bir sonraki oyunda tekrardan kaybetti. 5-2’ye gelen ilk set skorunun ardından, Rune adına müthiş bir geri dönüş başladı. ATP 6 numarası, 5-2 sonrasında üst üste 3 oyun kazandı ve 5-5’i yakaladı. Bu sekansta bir de servis kırdı. Sonraki iki oyunda da hata yapılmayınca, durum 6-6’ya geldi ve tie-break oyununa gidildi. Tie-breakte rakibini 4-7 ile geçen Rune, 5-2 geriye düştüğü seti 7-6 kazanmayı başararak 1-0 öne geçti.

İkinci sette yine her iki tenisçi de kendi servislerinde müthiş performanslar ortaya koydular. Hem Cressy hem de Rune, ikinci sette servislerinin kırılmasına izin vermediler. Bu bağlamda da oyun 6-6’ya geldi ve ikinci sette de tie-breake gidildi. Tie-breakte Rune, rakibine oranla çok daha komple ve agresif bir oyun ortaya koydu. İkinci tie-breakte de rakibine üstünlük kuran Danimarkalı, bu oyunu da 7-3 kazandı ve 2-0’a ulaşarak üst tura yükselen taraf oldu. Maxxime Cressy, her iki sette de çok zorlamasına rağmen Rune’den set alamadan elendi.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.