Anasayfa / ATP / Carlos Alcaraz Rinderknech’i Mağlup Etti
cinch championships iddaa tahmin ve analizleri
cinch championships iddaa tahmin ve analizleri

Carlos Alcaraz Rinderknech’i Mağlup Etti

Cinch Championship 2023’ün ilk tur mücadelesinde ATP 2 numarası Carlos Alcaraz, Fransız rakibi Arthur Rinderknech’i mağlup ederek ikinci tura yükseldi.

Carlos Alcaraz, Roland Garros 2023’ün yarı finalinde Novak Djokovic ile zorlu bir mücadeleye çıkmış ve rakibine mağlup olmuştu. Maç içerisinde yaşadığı kramp problemi nedeniyle ilk setin ardından rakibine teslim olan Alcaraz, Djokovic’e direnememişti. Yaşadığı maç içi sorun ve elenmesi ile birlikte Carlos Alcaraz’ın sıradaki karşılaşması merak konusuydu. İspanyol raket, Londra’da katıldığı Cinch Championship’in ilk tur mücadelesinde Arthur Rinderknech ile eşleşti. Rinderknech, eleme aşamasında turnuvaya veda etmesine rağmen Alcaraz’ın rakibinin turnuvadan çekilmesi ile birlikte tekrardan ana tabloya girdi. İlk turda kozlarını paylaşan genç tenisçilerin mücadelesinde galip taraf Alcaraz oldu. ATP 2 numarası olan ve Djokovic’i takibini sürdüren Alcaraz, rakibini 3 set sonunda mağlup ederek ikinci tura çıktı.

Carlos Alcaraz, ilk sette rakibine üstünlük kuramadı. ATP 83 numarası Rinderknech, servis oyunlarında oldukça başarılıydı. 7 oyun boyunca iki taraf da servis kıramadı ve ilk 7 oyun itibariyle Rinderknech 4-3’lük üstünlüğü yakaladı. 4-3’ün ardından sekizinci oyunda Fransız raket, Alcaraz’ın servis oyununda kazandı, durumu 5-3 yaptı. Bu oyun, maçın ilk servis kırması da oldu. Sonraki oyunda Alcaraz da servis kırarak durumu 5-4’e getirdi. Fakat kendi servis oyununda hata yapan Alcaraz, üst üste iki oyunda da rakibine sayı verdi. Son oyunda servis kıran Rinderknech, ilk seti 6-4 kazanarak 1-0 öne geçti.

İspanyol tenisçi ilk seti şok bir sonuçla kaybetti fakat ikinci set itibariyle tekrardan dengeyi kurdu. İkinci sette Fransız raket, servis oyunlarında hata yapmadı. Aynı şekilde Alcaraz da servislerinde başarılıydı ve skor 5-5’e geldi. 5-5’in ardından on birinci oyunda Alcaraz servis kırdı ve 6-5 öne geçti. Son oyunda da hata yapmayan İspanyol, ikinci seti 7-5 kazanarak skoru eşitledi.

Final setinde her iki tenisçi de birer defa servis kırmayı başardı. 6-6’ya gelen oyunda tie-break’e gidildi. Tie-break’te rakibini 7-3 mağlup eden Alcaraz, durumu 2-1’e getirdi. Dünya 2 numarası zorlanmasına rağmen karşılaşmadan galip ayrılmayı başardı.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.