Anasayfa / Tenis / Eski WTA 1 Numarasından Mirra Andreeva’ya Övgü
Wimbledon Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri
Wimbledon Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

Eski WTA 1 Numarasından Mirra Andreeva’ya Övgü

Mirra Andreeva, eski ve mevcut tenisçiler arasında birçok hayrana sahip ve bu isimler arasına katılan son kişi eski WTA Turu bir numarası olan Martina Hingis oldu.

Eski WTA bir numarası Martina Hingis, tenis hakkında birçok gelişmeyi hala takip ediyor. Dünya bir numarasında yer alan oyuncu olmanın gereği gibi bir şey olarak tanımlanan bu durum, Hingis’in yeni açıklamaları ile birleşti. Hingis de Andreeva’nın büyük bir hayranı olduğunu vurguladı. Birçok tenis severin Andreeva’nın büyük bir hayranı olduğu baz alındığında, üstelik de genç tenisçinin bu yıl neler yapabildiğini göz önüne aldığımızda bu durum hiç de şaşırtıcı değil.

Andreeva, Londra’da önce elemeleri geçerek Wimbledon ana tablosunda yerini sağlamlaştırdı ve ardından 4. tura kadar yükseldi. Ancak bu aşamada Madison Keys tarafından mağlup edildi ve genç tenisçinin Wimbledon macerası sona erdi. Andreeva hakkında konuşan Hingis, İsviçre’de oynadığı bazı ITF turnuvalarını izlediği için bir süredir onunla tanıştığını belirtti.

Hingis, genç tenisçi ile ilgili olarak “Onu çok sık gördüm çünkü İsviçre’de birkaç ITF turnuvası oynadı. Bu küçük çıkışının ardından çok daha ciddi işler yaptığını, Madrid’de 4. Tura kadar yükseldiğini ve Fransa Açık elemelerine katıldığını, burada da 4. tura kadar yükseldiğini gördüm. 16 yaşında genç bir tenisçinin bu kadar iyi performans sergilemesini görmek harika bir duygu. Andreeva’nın oyununu seviyorum, güzel bir kız ve insanlar için de bu durum güzel bir şey. Böyle birini kortta görmek, hala gençken iyi performans sergileyebileceğini görmek oldukça önemli bir durum” dedi.

Andreeva’ya övgü dolu sözler sarfeden Hingis ile Andreeva arasında da bazı benzerlikler var. Zira birçok kesim, Andreeva’yı Hingis ile oyun tarzı açısından karşılaştırdı ve benzerlikleri net bir biçimde görmeye devam ediyor. Aralarındaki en önemli fark ise, Hingis’in çok daha agresif ve hücumcu bir oyuncu olması. Bu bağlamda da Andreeva’nın eksik olarak tanımlanan yanı da, Lausanne’de oynayacağı bir sonraki etkinliği olan İsviçre’de böyle bir performans sergilemeyecek olması.

Hingis, sözlerini “Çok disiplinli. İyi odaklanıyor, tüm vuruş stillerine sahip durumda. Onu izlediğim zamanlarda, rakibini oldukça geriden karşılıyor. Bu yönüyle benim gibi değil, onun daha agresif olmasını ve rakibini zorlamasını görmek isterim, ancak hata yapmıyor, bir duvar gibi, bu yüzden onun üzerinden geçmek zor” diyerek noktaladı.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.