Anasayfa / ATP / Dominic Thiem Erken Veda Etti

Dominic Thiem Erken Veda Etti

Dominic Thiem, toprak kortlara döndükten sonra, 2023 İsviçre Açık’taki ikinci maçında rakibine mağlup oldu ve organizasyondaki macerası sona erdi.

Dominic Thiem, Wimbledon’da Stefanos Tsitsipas karşısında oldukça etkili bir oyunla çok iyi bir performans sergiledi, ancak Yunan oyuncu beş setlik müthiş maçta galip gelen taraf oldu. Sonraki etkinliği Gstaad’daki İsviçre Açık olan Thiem, ilk turda oldukça sağlam bir performans sergiledi ve rakibini yenerek iyi bir başlangıç yaptı.

Thiem, ilk turdaki momentumunu sürdürmeyi umuyordu. Fakat tenis dünyasında yükselen bir yetenek olarak görülen Hamad Medjedovic’e karşı ikinci maçında tökezledi. Sırp oyuncu, rakibi Dominic Thiem’i üç set sonucunda mağlup etti ve maç boyunca gerçekten de güçlü bir oyun çıkardı.

Karşılaşmanın ilk seti çok çekişmeliydi ve Sırp oyuncu sorunsuz bir şekilde servis oyunlarını kazandı. Thiem’in bir kere bile servis kırmasına izin vermedi ve set sonunda 7-5’lik skor ile kazanmayı başardı. Bu süreçte rakibinin bir servis kırma şansı bulmasına bile vermedi. Thiem için de kötü bir set değildi, ancak ilk set boyunca ikinci servisinde puan kazanamadı ve bu noktada arka planda kaldı.

İkinci sette de Thiem bu yönde bir gelişme kaydetmedi, ancak dönüşlerde çözümler üreterek ve Medjedovic’i birden fazla olacak şekilde kırdı. Set sonunda da ikinci seti rahatça 6-2 kazanarak genel skorda durumu eşitlemeyi başardı. Birçok kişi, Thiem’in maçta skoru eşitlemesinin ardından skoru kendi lehine değiştirmesini bekliyordu, ancak son sette oldukça etkisiz bir performans sergiledi.

Final setinde de yine ikinci servisinde sorun yaşayan Thiem bunun yanı sıra önemli rallileri de kazanamadı. Servisini erken kırdırarak rakibi karşısında 0-3 geriye düştü. Sonrasında 5-3’te de servis kırma şansı elde ederek maçı uzatma imkanı elde etti.. Medjedovic’in servisinde 40-0 önde olmasına rağmen, üç sayıyı ardı ardına kaybederek servis kırma şansını iyi bir şekilde kullanamadı.

Thiem’in son oyunda bir tane daha servis kırma şansı olsa da denemeleri başarısız oldu ve Medjedovic ilk maç puanını olumlu kullanarak büyük bir galibiyet elde etti. Sırp oyuncu, rakibini 7-5, 2-6 ve 6-3’lük üç set sonucunda 2-1 mağlup ederek Thiem’in erken elenmesine sebep oldu.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.