Anasayfa / ATP / Daniil Medvedev Sert Kort Sezonundan Dolayı Mutlu

Daniil Medvedev Sert Kort Sezonundan Dolayı Mutlu

Rus tenisçi Daniil Medvedev, sert kortlara geri dönmekten dolayı çok mutlu olduğunu, ancak iyi performans gösterme baskısını da hissettiğini belirtti.

Rus tenisçi Medvedev, daha önce de birkaç kez sert kortların favori kortu olduğuna dikkat çekmiş ve oyunuyla da bunu net biçimde desteklemişti. Bu yılki performansı Medvedev için oldukça etkileyiciydi. Rotterdam’da Jannik Sinner’ı, Doha’da Andy Murray’i, Dubai’de Rublev’i ve Miami’de de bir kez daha Sinner’ı yenerek şampiyonluklar yaşamıştı.

Ayrıca Indian Wells’te de finale kadar çıkmayı başarmış fakat final maçında ATP 1 numarası Carlos Alcaraz’a yenilmişti. Bu yenilgi, Medvedev’in bu yılki tek final mağlubiyeti bu oldu. Kanada Açık’ta sert kortlara geri dönmek ise Medvedev’i oldukça mutlu ediyor, ancak genellikle bu kortlarda iyi oynadığı için biraz performans baskısı da hissediyor. Medvedev, sert kort dönemine dair “Tüm turnuvalarda oynamayı seviyorum, birçok kez çok iyi oynadım. Ama burada başarılı olmak istediğimi biliyorum, bu da bende ufak bir baskı oluşturuyor. Bununla başa çıkmak zorunda kalacağım ve üstesinden gelmeye çalışacağım. Kariyerimde bunu birçok kez başardığımı hissediyorum, ama yine ve yine karşılaşacağım bir şey olacak. Dolayısıyla bununla başa çıkmam gerekiyor.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Sert kortlara olan bağlılığını daha da vurgulayan tenisçi, bedeninin bu yüzeyde en iyi performansı verdiğini hissettiğini ve iyi oynaması için bunun çok önemli olduğunu belirtti. Bu durum çim ve kil zeminden farklı olarak sert kortta yaşamadığı bir şey oldu. Bu nedenle diğer yüzeylere kıyasla sert kortu tercih ettiğine dikkat çekerek “Gerçekten mutluyum çünkü bu benim favori kortum, bu yüzeyde çok iyi hissediyorum. Oyunumun buraya çok uygun olduğunu düşünüyorum, hatta antrenmanda bile bunu hissediyorum. Tabii ki, her şey bu kadar basit anlamı taşımasın, hala mağlup olabilirim. Kaybetmek kolaydır. Kazanmak isteyen birçok oyuncu var. Ama sert kortlarda oynamayı seviyorum. Vücudum bu yüzeyde en iyilerden biri olduğumu hissettiriyor. Bu benim için çok önemli. Kil ve çim zeminde, muhtemelen bazı vuruşları iyi yapmadığımdan dolayı zorlanıyorum Sert kortlarda ise çok akıcı hissediyorum. Bu yüzden gerçekten mutluyum” dedi.

Medvedev’in, kortlara Washington’da geri dönmesi planlanıyordu ancak bunu iptal ederek Toronto’da geri dönmeye karar verdi.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.