Anasayfa / Tenis / Carlos Alcaraz ATP Race to Turin’de Yükselişe Geçti

Carlos Alcaraz ATP Race to Turin’de Yükselişe Geçti

Carlos Alcaraz, Mutua Madrid Açık 2023’te Sturff’u mağlup ederek kariyerine bir kupa daha eklerken, ATP Race to Turin’in de zirvesine yükseldi.

ATP Race to Turin’deki sıralamalar her hafta değişmeye devam ediyor. Yenilenen sıralamada, Carlos Alcaraz ön plana çıktı. Zira İspanyol tenisçi, Mutua Madrid 2023’ü şampiyon olarak tamamlayarak hanesine 1000 puan daha yazdırmayı başardı. Önce Indian Wells, ardından da Mutua Madrid’i kazanarak yükselişini sürdüren Alcaraz, böylelikle ilk sıraya yerleşmiş oldu. ATP Race to Turin’de zirveye yükselmesine karşın Carlos Alcaraz’ın çok büyük farklarla ilk sırada yer aldığını söylemek mümkün değil. Zira İspanyol sporcu, sadece 110 puan fark ile zirvenin ilk sırasına oturdu.

Medvedev’in Önüne Geçti

İspanyol tenisçi Alcaraz, kariyerinin ortalarına gelmeden oldukça önemli başarılar elde etti. Başarılı tenisçi, son olarak düzenlenen Mutua Madrid Açık 2023’ü de kazanarak yeni bir kupanın daha sahibi oldu. Bu başarıdan önce de, Indian Wells 2023’te ipi göğüslemişti. Arka arkaya elde ettiği iki şampiyonluk, İspanyol raketin ATP Race to Turin’deki sıralamasını da önemli ölçüde etkiledi. Zira Alcaraz’ın elde ettiği son başarı, kendisine 1000 sıralama puanı daha kazandırdı. Üst üste alınan iki kupa, ATP Race sıralamasında ilk sırada yer alan Daniil Medvedev’in önüne geçmesini sağladı. İspanyol raket, 110 puanlık fark ile Medvedev’i geride bıraktı.

ATP Race çekişmesi, sıralamaya da direkt etki etti. ATP Race to Turin’de Carlos Alcaraz, 3410 puan ile ilk sırada kendine yer buldu. Daniil Medvedev, Alcaraz’ın elde ettiği iki şampiyonluğun ardından 3,300 puan ile ikinci sıraya düştü. Sırp tenisçi Novak Djokovic ise, 2,565 puan ile sıralamada üçüncü sırada kaldı. Yunan Stefanos Tsitsipas, 2,230 puan ile dördüncü sırada bulunuyor. Beşinci sırada Jannik Sinner, altıncı sırada Andrey Rublev, yedinci sırada ise Taylor Fritz yer aldı. Sıralamanın sekizinci sırasında ise Karen Khachanov kendine yer buldu. İtalya Açık’taki sonuçların ardından, ATP Race to Turin’deki sıralamalar bir kez daha değişebilir. Roland Garros öncesinde, hem ATP sıralaması hem de ATP Race to Turin’deki güncellemeler, tüm düzeni değiştirecek.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.