Anasayfa / Tenis / ATP Sıralaması Güncellendi, İlk 2’de İşler Kızıştı

ATP Sıralaması Güncellendi, İlk 2’de İşler Kızıştı

Madrid Açık turnuvasının sona ermesinin ardından güncellenen ATP sıralamasında Carlos Alcaraz, Andy Murray ve Jan-Lennard Struff gibi isimler ön plana çıktı.

2023 yılında Mutua Madrid’in de sona ermesiyle birlikte, Roland Garros’a az bir süre kaldı. İtalya Açık’ın da tamamlanmasının ardından tenisçiler, Roland Garros konsantrasyonuna girecek. Bu süreçte ATP sıralamasının güncellenen hali de dikkat çekti. Mutua Madrid’in ardından yenilenen sıralamada, Carlos Alcaraz yeni ATP sıralamasında Djokovic’i iyiden iyiye yakaladı.

Sırp tenisçi Novak Djokovic, yaşadığı yasak sorunlarının ardından Madrid Açık’ta da boy gösteremedi. Sırp raketin yer almadığı Mutua Madrid 2023’te, İspanyol tenisçi Carlos Alcaraz şampiyon oldu. Yeni ATP sıralamasında da elde edilen şampiyonlukla birlikte Djokovic’e 5 puan daha yaklaşan Alcaraz, farkı iyice kapattı. Elbette ki Novak Djokovic’in yer almadığı turnuvadan dolayı geçen yılki puanlarının geçerliliğini kaybetmesi de, farkın azalmasında etkili oldu.

Jan-Lennard Struff’tan Müthiş Yükseliş

Carlos Alcaraz’ın sıralamada Djokovic ile olan farkı erittiği güncel listede, en çok dikkat çeken isim ise oldu. Alman tenisçi, Mutua Madrid 2023’te müthiş bir performans göstererek finale kadar yükselmeyi başardı. Finalde karşı karşıya geldiği Carlos Alcaraz’a mağlup olsa da, finalist olma başarısı göstererek adından söz ettirdi. Elde ettiği finalist unvanı, Struff’un sıralamada ciddi bir yükseliş yaşamasını sağladı. Mutua Madrid öncesinde ATP 68 numarası olan Struff, güncellenen listede 40 sıra birden yükselerek 28’nci sırada kendine yer buldu.  

Güncel listede bir diğer dikkat çeken isim ise Andy Murray oldu. Andy Murray, Aix Challenger finalinde Tommy Paul karşısında galibiyet elde etmişti. Elde ettiği başarı, İngiliz tenisçinin ilk 50’ye geri dönmesini sağladı. Güncel ATP sıralamasında Andy Murray, 10 sıra birden yükselerek 42’nci sırada yer aldı.

ATP’nin güncellenen sıralamasında ilk 8 basamakta herhangi bir değişim yaşanmadı. Taylor Fritz, bir sıra yükselerek 9’ncu sıraya çıktı. Felix Auger-Aliassime ise 1 sıra geriledi ve 10’ncu sıraya düştü. Karem Khachanov 11, Frances Tiafoe ise 12’nci sırada yer aldı. Hırvat tenisçi Borna Coric de 4 sıra birden yükselerek 16’ncı basamağa yerleşti.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.