Anasayfa / ATP / ATP 2023 Kanada Açık Önizlemesi
Kanada Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri
Kanada Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ATP 2023 Kanada Açık Önizlemesi

7 ile 13 Ağustos 2023 tarihleri arasında düzenlenecek olan 2023 Kanada Açık, ABD Açık sert kort sezonunun önemli bir etkinliği ve ATP 1000 serisinin iki büyük şehirde düzenleneceği haftanın ana başlıklarından biri olarak biliniyor.

Turnuva öncesinde kura çekimi tamamlandı ve Carlos Alcaraz öncülüğünde gerçekleşecek ATP 1000 organizasyonuna girilirken konuşulacak ana noktaları gözden geçirmek gerekiyor.

Carlos Alcaraz, Wimbledon zaferinden sonra ön plana çıkan başlıca isim olacak. Yeni bir saç kesimi ile geri dönen ve çıkış yapan Alcaraz, çim kort sezonundan sonra muhtemelen yüksek ve taze bir motivasyonla kortta olacak. Alcaraz, Wimbledon’dan hemen sonra Hopman Cup’ta mücadele etti. İspanya adına pek iyi bir performans sergilemese de, taahhütlerine sadık kaldı. Aynı umutlar, ATP 1000 serisinin çift başlı etkinliği için de söylenebilir.

Geçen yıl ABD Açık’ı kazandıktan sonra İspanyol tenisçi, Kuzey Amerika sert kort sezonunun başlamak üzere olduğu Kanada’da üstünlüğünü kabullendirmeyi hedefleyecek. Organizasyonun ilk turuna hangi hangi rakiple mücadele edeceği, oldukça önemli olacak. Ben Shelton veya Bernabe Zapata Mirallas ile karşılaşacak olan Alcaraz, Ben Shelton ile eşleşirse başarılı rakibinin evinde ilk tur maçına çıkmış olacak.

Göze çarpan eksiklik ise Novak Djokovic olacak. Wimbledon’da üç hafta önce Alcaraz ile yaptığı maçtan sonra yorgunluk açıklamasıyla ailesiyle birlikte bir süre kortlardan uzak duran Djokovic, ABD Açık öncesi ön turnuva hazırlıklarına pek ağırlık vermeyip sadece Cincinnati’ye katılacak. Ancak Toronto’da yer almayacak olması buradaki tenis severlerin hayal kırıklığına uğramasına neden olacak. Yine de ABD Açık sert kort sezonunda iki yıl sonra yer alacak. Zira Djokovic önceki yıllarda Covid-19 aşılarına karşı çıktığı sebebiyle organizasyonlara katılamamıştı.

İki başarılı ismin yanı sıra 2024’te veda turuna hazırlanan Rafael Nadal da burada olmayacak. Aynı şekilde diz ameliyatından sonra hala tam olarak toparlanamamış olan Nick Kyrgios da organizasyonda yer almayacak.

Peki Alcaraz’a eşlik edecek önde gelen isimler kimler olacak? Daniil Medvedev, Washington’da yer almasa da etkinlikte yer alacak. Aynı şekilde Casper Ruud, Holger Rune, Jannik Sinner ve Stefanos Tsitsipas da etkinlikte yer alacak. Milos Raonic ve Felix Auger-Aliassime de Kanada Açık’a katılacaklar. Muhtemelen önümüzdeki hafta içinde bir şekilde ana kortta yer alacaklar ve beklentileri karşılamak isteyecekler.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.