Anasayfa / ATP / Andreson Galibiyetle Geri Döndü

Andreson Galibiyetle Geri Döndü

Kevin Anderson ATP Turu’na geri dönüşünü gerçekleştirdi ve 2023 Newport Açık’taki ilk maçı oldukça etkileyici bir galibiyet elde etti.

Yaklaşık bir yıldır tenis kortlarından uzak kalan Güney Afrikalı tenisçi, tenise geri dönmesiyle herkesi şaşırttı. Son zamanlarda Roger Federer’ın geri dönüşünde çok önemli bir rol oynadığını açıklayan Anderson, ilk maçına çıktı. Ancak İsviçre emekli oyuncu Federer, Anderson’un ilk turdaki maçında kortta değildi. Bu bağlamda da Anderson sadece kendi yeteneklerini sergileyerek özgüven tazelemek zorunda kaldı.

Anderson’ın tenis kortuna dönüşü ise muhteşem oldu. Dünya 141 numarası Gabriel Diallo’ya karşı mücadele ettiği maç, verdiği aradan önce hatırlanan Anderson’un gösterisi haline geldi. Bu yıl çim kortta toplam 10 maç oynayan Diallo, Anderson’ın hatasız oyununa karşı gelecek gücü bir türlü gösteremedi. Uzun bir aradan sonra kortlara geri dönen Anderson ise, Diallo’ya karşı kalitesinin gerçekten de kalıcı olduğunu gösterdi.

İlk sette Anderson, oldukça iyi bir performans sergiledi. Rakibi Diallo’nun servisini iki kez kırmayı başarırken saldırgan oyun stili ve kusursuz zamanlamasıyla da göz doldurdu. İkinci set de Anderson adına çok zor olmadı. Setin başında rakibinin servisini kırmasının önüne geçemeyen Anderson, servisini kırdırdıktan sonra Diallo’nun servisini tam üç kez kırdı ve maçı 6-3 ve 6-2’lik setlerle 2-0 kazandı.

Anderson’ın direnci ve rakibi karşısında baskın bir oyun oynaması, olağanüstü performansının belirgin işaretleri oldu. Aynı zamanda eski günlerindeki zaferlerini de bir kez daha akıllara getirdi. Güney Afrikalı’nın maç boyunca istatistikleri de aynı derecede etkileyiciydi.

Maç boyunca 11 ace atmayı başaran Anderson, ilk servisinden sonra oynadığı puanların %88’ini de kazandı. Bu rakamlar, Anderson’ın maçları kazanmasına yardımcı olan servis yeteneklerinin de uzun bir aradan sonra tekrardan sergilenmesini sağladı.

Anderson, turnuvada ikinci tura yükseldi ve Hollanda’dan Gijs Brouwer ile karşı karşıya gelecek. Brouwer, altıncı sıradaki Avustralyalı Max Purcell’ı eledi, ancak Anderson’ın geri dönüş performansı da göz önüne alındığında, bu maç, ATP Sıralaması’nda 5 numaraya kadar yükselmiş olan Anderson’ın ilk turnuvasında çeyrek finale çıkma ihtimalini oldukça güçlü kılıyor.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.