Anasayfa / ATP / Alcaraz’ın Şampiyonluğu Tebrik Almaya Devam Ediyor
Wimbledon Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri
Wimbledon Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

Alcaraz’ın Şampiyonluğu Tebrik Almaya Devam Ediyor

Carlos Alcaraz’ın Novak Djokovic’i yenerek Wimbledon 2023’ü şampiyon olarak tamamlaması, İspanyol meslektaşı Feliciano Lopez tarafından da spor için olumlu bir gelişme şeklinde ve övgüyle karşılandı.

Alcaraz, final maçında ilk seti kaybetmesine rağmen geri dönerek 23 kez Grand Slam şampiyonu Novak Djokovic’i büyüleyici bir Wimbledon finalinde mağlup etti ve büyük bir zafer elde etti. Bu zafer aynı zamanda 20 yaşındaki İspanyol tenisçi Alcaraz’a kariyerindeki ikinci Grand Slam’i kazandırdı. Genç oyuncu ilk olarak Eylül 2022’de ABD Açık’ta şampiyon olmuştu.

Çim sezonu boyunca, Alcaraz Queen’s turnuvasını kazanarak birçok kişinin takdirini toplamayı başardı. Ardından da Wimbledon’da hayal ettiği şampiyonluğu almak için All England Club’a gitti. Alcaraz’ın vatandaşı ve eski Wimbledon çeyrek finalisti Lopez, Alcaraz’ın diğer “Big Three” üçlüsünün bazı öğelerini içeren eşsiz bir oyununun olduğunu Sky Sports’ta yaptığı açıklamalarda vurguladı.

Lopez, Alcaraz’ın oyunu ile ilgili olarak “Tenis için onun gibi birinin olması gerçekten izleyiciler adına büyük bir şans. Oyun tarzı, sahada bulunan çoğu oyuncudan çok farklı. Gerçekten Carlitos’un büyük üçlü olarak adlandırılan tenisçilerden birazını içinde barındırdığı doğru. Rafa’dan zihinsel gücü alıyor. Yine Rafa ve Nole’den fiziksel kondisyonu, tenis becerilerini kopyalamayı başarmış. Ayrıca Roger ile beklentiyi ve birçok başka şeyi önceden tahmin etmede de ciddi benzerlikler görüyorum. Bunun kusursuz bir biçimde uygulanması da Alcaraz adına çok güçlü bir ifade.” Dedi.

Carlos Alcaraz, 16 yaşında profesyonel olarak tenise başladıktan sonra kariyerini çok hızlı bir şekilde üst seviyeye taşıdı. Alcaraz’ın yükselmesi ile birlikte turnuvaları kazanması ve birden fazla Grand Slam şampiyonluğu yaşaması potansiyeli hakkında büyük bir beklenti vardı. Ancak Lopez, 20 yaşındaki oyuncunun beklentilerin getirebileceği baskıların önüne geçmek ve nihayetinde de Djokovic, Rafael Nadal ve Roger Federer gibi kariyerlerle rekabet etmek için gereken yeteneğe sahip olduğuna inanıyor.

Lopez, vatandaşı Alcaraz ile ilgil olarak ayrılca “Profesyonel tenise başladığından beri büyük bir baskı altında, Büyük Üçlü ile karşılaştırma Alcaraz adına her zaman var olacak. Ancak, baskıyı taşıma konusunda rahat görünüyor ve şu ana kadar yaptığı şeyler çok etkileyici.” İfadelerini kullandı.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.