Anasayfa / ATP / Wimbledon Posterleri Tartışma Konusu Oldu
Wimbledon Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri
Wimbledon Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

Wimbledon Posterleri Tartışma Konusu Oldu

2023 Wimbledon’a kısa bir süre kala turnuva organizatörleri bazı tartışmalı adımlar attı ve bu tartışmaların başında da Novak Djokovic geliyor.

Sırp tenisçi Novak Djokovic, kariyerinde yedi Wimbledon ve 23 kez Grand Slam şampiyonluğu yaşamayı başardı. Mevcut rakamlara göre, ATP Turu’nda yarışan en başarılı erkek oyuncu ve Wimbledon’da da en başarılı ikinci oyuncu olarak tarihe adını yazdırdı.

Sırp tenisçi, efsanevi sporcu Roger Federer’ı All England Club’da yakalamak adına bir şampiyonluk daha kazanmak zorunda. Bu bağlamda da gereken başarıyı yakalaması için 2023 yılında bu şansına sahip. Net bir favori olarak Wimbledon’a katılacak. Zira bunun nedeni de oldukça basit, çünkü 2017’den bu yana turnuvada yenilgi yüzü görmedi ve dört kez üst üste kazandı.

Ancak, üst üste dört kez şampiyon olan ve toplamda da yedi kez şampiyonluğa ulaşan Djokovic, Wimbledon organizatörlerinin turnuvayı tanıtmak için seçtiği tanıtım materyallerinin neredeyse hiçbirinde yer almadı.

Djokovic’in tanıtım posterlerinde yer almaması birçok hayranı kızdırdı. Zira başlangıçta yapılan tanıtım posterinde yer almadı ve tanıtım videosunda 36 yaşındaki oyuncunun ve Elena Rybakina’nın sadece kısa bir anda gösterildiği görüldü.

Bunun üzerine, turnuva organizatörleri Djokovic’in fotoğrafını posterlerden birine ekledi. Fakat bu adımın öncesinde yeteri kadar tepki topladıkları söylenebilir. Bu nedenle, Sırp yayın kuruluşu Sport Club durumu değerlendirmek için Wimbledon organizatörleri ile iletişime geçerek bir açıklama talep etti.

Organizatörler, “Tanıtım videosunda Novak’ın yer almasından ve diğer oyuncuların meydan okuması gereken şampiyonlardan biri olarak sunulduğu için gurur duyuyoruz. Yaratıcı ekip olarak, tanıtım videomuzun son sahnesinde meydan okuyan birkaç oyuncu bulunmakta ve bu nedenle son sahnede Novak ve Elena yer almaktadır.” açıklamalarında bulundu.

Açıklamaya göre, turnuva yaklaştıkça Sırp tenisçi daha fazla tanıtım materyaline dahil edilecek. Turnuva organizatörleri ayrıca Djokovic’in Roland Garros’taki 23. Grand Slam zaferini kutlayan sosyal medya materyalleri oluşturduklarını da anımsattılar.

“Turnuva yaklaştıkça ve turnuva sırasında Novak, reklam stratejimizde önemli bir yerde olacak” vurgusu yapan organizatörler, Sırp tenisçinin reklamlarda daha fazla yer alabileceğine dikkat çekti.

Sırp tenisçinin hayranları mutsuz olan tek kitle olmadı. Wimbledon ile ilgili başka bir poster yayınlandığında da Andy Murray’nin olmaması birçok Britanyalının bu duruma tepki göstermesine neden oldu.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.