Anasayfa / Tenis / Svitolina Geleceğine Dair Konuştu

Svitolina Geleceğine Dair Konuştu

Ukraynalı tenisçi Elina Svitolina, kariyerinin geri kalanı ile ilgili düşüncelerini aktardı.

Elina Svitolina, tenisi bırakmadan önce kariyerinin geri kalanı için bazı kilometre taşları olduğunu belirtti. Kısa bir süre önce doğum yapan ve anne olan tenisçi, doğum sonrasında tenise olan bakış açısını bir kez daha değerlendirdi. Anne olduktan sonra ebeveyn olma kavramı sayesinde önceliklerinin değiştiğini söyleyen Svitolina, emekliliğe dair de vurgular yaptı. Doğumun ardından tenise olan bakış açısı değişse dahi hala bu sporu sevdiğini ve rekabet etmeyi sürdürmek istediğini belirten tenisçi, bu bağlamda hala bazı planlarının olduğunu aktardı.

Tenise Odaklanmaya Karar Verdi

Svitolina, doğum sonrasında tüm zamanını çocuğu ile geçirmek ve birçok anıyı biriktirmek istediğini söylese de, sonrasında tenise dönüş kararı aldığını vurguladı. Ukraynalı tenisçi, rekabete geri döndükten sonra tenise odaklandığını ve ileriye dair bazı planları olduğunu da aktardı. Başarılı tenisçi, kaç yıl daha tenis oynayacağına dair bir öngörüsünün olmadığını, fakat emekli olma kararından önce hala hedeflerinde bazı kırılma anları olduğunu söyledi. 

Ukraynalı tenisçi ilerleyen günlerde Portekiz’de düzenlenecek olan ITF turnuvasına katılacak. Turnuvanın ardından bir haftalık dinlenme fırsatı bulacak ve sonrasında da Saint-Malo’da düzenlenecek olan WTA 125’e katılacak. Mayıs ayı programı da yoğun olan Svitolina, Mayıs ayında WTA 1000’e katıldıktan sonra Strasbourg’da da bir turnuvaya katılacak. Mayıs ayı için son turnuvası ise Roland Garros olacak. Svitolina, İtalya’da katılacağı turnuvayı da sabırsızlıkla beklediğini belirtti.

Elina Svitolina Kimdir?

Elina Svitolina, 12 Eylül 1994 yılında Ukrayna’da doğdu. 1994 doğumlu tenisçi, bugüne kadar 16 WTA turnuvasında organizasyonlardan zaferle ayrıldı. Kariyer rekoru olan WTA 3 numarasına 2019’da ulaşan tenisçi, 14 WTA tekli şampiyonluğunun da sahibi oldu. İlk Grand Slam başarısı, 2015 yılında geldi. Fransa Açık’ta Ana Ivanovic’e elendiğinde, çeyrek finale kadar gelmeyi başardı. 2017’de Dubai’de elde ettiği şampiyonlukla birlikte WTA’da ilk 10’a girdi. Bu başarı, ilk 10’a girmeyi başaran ilk Ukraynalı kadın tenisçi olma özelliğini de kendisine getirdi. 2019 Wimbledon ve 2019 ABD Açık’ta da arka arkaya iki yarı final başarısı elde etti.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.