Anasayfa / Tenis / Simona Halep Roland Garros’u Kaçıracak mı?

Simona Halep Roland Garros’u Kaçıracak mı?

Romanyalı tenisçi Simona Halep, geçtiğimiz yıl düzenlenen Amerika Açık sonrasında yasaklı madde testinin pozitif çıkması nedeniyle men cezası ile karşı karşıya kaldı.

Simona Halep, 2022 yılının Ekim ayında yapılan yasaklı madde testinin pozitif çıkmasının ardından men cezası ile karşılaşmış, tüm organizasyonlardan uzaklaştırılmıştı. Men cezasının ardından temize çıkmak adına raporlara gereksinim duyan Halep, hukuki süreci devam ettiriyor. Konuyla ilgili olarak bir rapor hazırlatan ve maddenin vücuduna yanlışlıkla girdiğini kanıtlamak adına davacı olan Halep’in duruşması ertelendi. Duruşmanın ertelenmesinin ardından, Romanyalı tenisçinin organizasyonlara geri dönüp dönemeyeceği konusundaki ikilemleri de netleşmiş oldu. Simona Halep, duruşma gerçekleşene ve olumlu bir yanıt çıkana kadar turnuvalara katılamayacak. Mevcut şartlarda duruşmanın Mart ayında yapılması bekleniyordu. Fakat erteleme kararı, Halep’in aldığı uzaklaştırma kararının da uzamasına neden oldu.

Simona Halep’in babası, konuyla ilgili olarak bazı açıklamalar yaptı. Süreç ile alakalı net bir bilgilerinin olmadığını ifade eden Halep, kendilerinin de süreci tıpkı tenis severler gibi beklediklerini ifade etti. Mart ayının 28’i olarak belirlenen duruşmanın ertelendiği bilgisini veren Halep, aile olarak yasaklı maddenin yanlışlıkla vücuda girdiği konusunda mücadele edeceklerini ve hukuki haklarını kullanacaklarının altını çizdi.

Dava İki Kez Ertelendi

Simona Halep’in koçu da süreçle alakalı düşüncelerini aktararak, duruşmanın şu ana kadar çoktan yapılması gerektiğini vurguladı. Koç, davaların çeşitli nedenlerle ertelendiğini, fiziksel örneklerin reddedildiğini ve laboratuvar incelemesi talep edildiğini ekledi.

31 yaşındaki tenisçi de kısa bir süre önce verdiği bir demeçte, yasaklı maddenin kasten vücuduna girmediğini söylemişti. Temiz bir sporun destekçisi olduğunu vurgulayan Halep, dopinge her şartta karşı olduğunun altını çizdi. Halep’in aldığı uzaklaştırma cezasının üzerinden sekiz ay geçti. Bu süre zarfında organizasyonlardan uzaklaştırılan tenisçi, bu kararların da adil olmadığını vurguladı. 2022 yılının Aralık ayından bu yana elinde kanıtlar olduğunu söyleyen Halep, yine de kariyerinin askıya alınmasından dolayı mutsuz olduğunu aktardı. Halep’in duruşmasının ertelenmesi ile birlikte, 31 yaşındaki tenisçi Roland Garros’u da kaçırmış olacak. Böylelikle yasaklı olduğu süre zarfında bir büyük turnuvaya daha katılamamış olacak.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.