Anasayfa / ATP / Roland Garros Turnuva Direktöründen Fikstür Savunması
Roland Garros iddaa tahmin ve analizleri
Roland Garros iddaa tahmin ve analizleri

Roland Garros Turnuva Direktöründen Fikstür Savunması

Roland Garros’un turnuva direktörü olan Amelie Mauresmo, erkek ve kadın maçlarının oynanma saati ile ilgili tartışmalara yeni bir söylem getirerek konuyu net bir şekilde savundu.

Eski bir oyuncu olan, 2023 Roland Garros’un da turnuva direktörü görevine getirilen Amelie Mauresmo, geçtiğimiz yılki organizasyon ile ilgili dikkat çekici bir açıklama yapmıştı. Mauresmo, 2022 Roland Garros’taki erkek maçlarının seyirciler tarafından daha fazla ilgi gördüğünü söyleyerek, ATP’yi WTA’nın önüne koyduğunu ima etmişti. Her ne kadar veriler ile desteklenen bir gerçeklik payı olsa da, bu yorum geniş kitleler tarafından farklı yorumlandı ve Mauresmo’nun tarafsız düşünmediğine yönelik söylemler geliştirildi.

Mauresmo’nun mevcut tutumu, 2023 Roland Garros özelinde de devam ediyor gibi görünüyor. Zira Paris’teki turnuvanın gece maçları, şu ana kadar tamamen erkek tenisçiler arasında oynandı. Ortaya çıkan bu veri, medyanın kapsamlı araştırmalar yapmasını da beraberinde getirdi. Özellikle son yaşanan olayda Gael Monfils, gece maçında Holger Rune ile karşı karşıya gelecekti. Fakat Monfils, Baez ile oynadığı maçın ardından sakatlık yaşadı ve Rune maçı öncesinde maçtan çekildiğini açıkladı. Monfils’in çekilmesinin ardından gece seansına yeni bir maç ekleyecek olan organizatör Mauresmo, WTA kanadında bir maç ekleme şansı olmasına rağmen tercihini yine ATP’den yana kullandı.

Konuyla ilgili soruları yanıtlayan Mauresmo, gece seansında oynanacak karşılaşmanın genellikle günün en iyi maçı olarak seçildiğini savundu. ATP ve WTA arasındaki tercih ayrımı noktasında da düşüncelerini dile getiren organizatör, böyle bir durumun asla olamayacağını söyledi. Üst düzey stadyumlarda günlük olarak en az 2 WTA maçının yer aldığına dikkat çeken Mauresmo, bu sebeple kadınlar ve erkekler organizasyonları özelinde bir ayrım yapmadıklarını dile getirdi.

Gece seansındaki karşılaşma için çok ince ve kapsamlı planlamalar yaptıklarını belirten organizatör, seyircilerin 10 gün boyunca gece seansındaki maç için bilet aradığını, dolayısıyla da günün en iyi karşılaşmasını o saate koymaları gerektiğini söyledi. Mauresmo, en iyi maçı düşünmekten başka hiçbir düşüncesinin olmadığını, dolayısıyla da ATP ve WTA arasında bir ayrım yapılmadığını vurguladı. Turnuvanın ilerleyen günlerinde, gece seansındaki maçların yine en iyi maçlar olarak listeleneceğine de dikkat çekti.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.