Anasayfa / Tenis / Paula Badosa Veda Etti
Wimbledon Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri
Wimbledon Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

Paula Badosa Veda Etti

Paula Badosa, 2023 Wimbledon Tenis Turnuvası’ndaki ikinci tur maçını tamamlayamadı ve Marta Kostyuk’a mağlup olarak turnuvaya erken veda etti.

2023 sezonunun üçüncü büyük turnuvası öncesinde, WTA Turu’ndaki İspanyol raket Paula Badosa, bir sakatlıkla mücadele etti ve uzun bir süre boyunca sorunlarla uğraştı. Sakatlık nedeniyle Badosa’nın turnuvaya zamanında yetişip yetişemeyeceği belirsizdi. Ancak Mayıs ayından sonra döndü ve ilk maçında, Alison Riske-Amritraj’a karşı rahat bir galibiyet elde etti.

Badosa, ilk turu rahat geçmesine arşın ikinci turda çok daha zorlu bir rakiple karşılaştı. Kostyuk, rakibi gibi etkinliğin en yüksek sıralı, aynı zamanda da seribaşı olmayan oyuncularından biri ve birinci turda Maria Sakkari’yi üç sette mağlup ederek büyük bir sürprize imza attı.

İkili, daha önce de WTA Turu’nda karşı karşıya gelmişlerdi. İki tenisçi arasındaki WTA Turu’ndaki dördüncü buluşma olan Wimbledon 2023 maçı, başka nedenlerle de ilginçti. Badosa ve Kostyuk geçmişte çok iyi arkadaşlardı, ancak zaman içerisinde bu samimiyetleri kayboldu. Keza son buluşmalarında da durum net bir biçimde görünüyordu ve söylentilere göre İspanyol’un Aryna Sabalenka ile yeni arkadaşlığı yüzünden dostlukları sona ermişti.

Badosa’nın Ukraynalı rakibine karşı üçüncü galibiyetini aldığı İtalya Açık’taki maçtan farklı bir rekabet vardı. Bu bağlamda da Wimbledon’daki maç çok farklıydı ve Badosa’nın zorlandığı servisler sırasında Kostyuk hızlı bir başlangıç yaptı. Kostyuk, ilk seti 6-2 kazandı. İspanyol raket, ikinci setin ilk oyununu oynadıktan sonra ise sakatlık sorunu yaşadı. Badosa, maça devam etmek yerine çekilmeyi seçti.

Maçtan çekilmesinin ardından ise Badosa, maçtan çekilmesi ve turnuvaya veda etmesinin ardından hayranlarından özür diledi. Maç sonunda Badosa ve Kostyuk kucaklaştılar ve maç, Badosa’nın çekilmesi sebebi ile otomatik olarak sona erse de olumlu bir son ile tamamlandı.

Kostyuk Badosa’ya karşı elde ettiği galibiyetin ardından üçüncü tur maçına odaklanacak. Kostyuk’un üçüncü turdaki rakibi Amerika Birleşik Devletleri’nden 25. seribaşı Madison Keys veya İsviçre’den Viktorija Golubic olacak. Ukraynalının turnuva boyunca nereye kadar gidebileceği merak edilirken, Badosa karşısında elde ettiği galibiyet ile birlikte dikkatleri üzerine çekmesi de oldukça doğal bir durum olarak değerlendirilecek.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.