Anasayfa / Roland Garros / Paula Badosa Roland Garros’tan Çekildi!
Roland Garros iddaa tahmin ve analizleri
Roland Garros iddaa tahmin ve analizleri

Paula Badosa Roland Garros’tan Çekildi!

İspanyol tenisçi Paula Badosa, 2023 Roland Garros’tan sırtındaki bir sakatlık nedeniyle çekildiğini açıkladı.

Paula Badosa, başlamasına kısa bir süre kala Roland Garros öncesinde üzücü bir haber verdi. İspanyol tenisçi, son dönemlerde sakatlık sorunları ile uğraşıyordu. Yaşadığı sakatlıklardan dolayı Roland Garros’a katılıp katılamayacağı merak edilen İspanyol raket, konu ile ilgili birinci ağızdan açıklamayı bugün yaptı. Badosa, sırtındaki stres kırığı nedeniyle organizasyonda yer alamayacağını açıkladı. WTA 29 numarası, L4 omurunda meydana gelen bir stres kırığından dolayı bir süredir tedavi görüyordu. Turnuvada yer alabilmek adına yoğun bir mesai harcayan başarılı tenisçi, tüm çabalarına rağmen sakatlık karşısında mağlup oldu. Zira Badosa, kura çekiminin bugün gerçekleşeceği Roland Garros 2023’ten çekilme kararını bugün açıkladı. Dolayısıyla da İspanyol tenisçinin organizasyonda boy göstermek için şansını sonuna kadar zorladığı şeklinde yorumlar yapıldı.

2023 yılı, Paula Badosa için oldukça zor bir yıl olarak kayıtlara geçti. Yılın başından bu yana sakatlıklardan dolayı başı ağrıyan tenisçi, ilk olarak Avustralya Açık öncesinde şok yaşamıştı. Yaşadığı sakatlık sebebi ile Avustralya Açık’a bir hafta kala, organizasyondan çekildiğini açıklayan Badosa’nın problemleri sadece bununla sınırlı kalmadı. Avustralya Açık’ı kaçırmasının ardından İspanyol raketin Abu Dabi’ye gideceği düşünülüyordu. Fakat işler beklendiği gibi ilerlemedi ve Badosa, Abu Dabi’deki organizasyondan da çekildiğini açıkladı.

Sakatlıklar sebebiyle 2023’ün ilk takvim organizasyonlarından mahrum kalan Badosa, ardından Stuttgart’a dahil oldu. Burada iyi bir performans gösteren başarılı tenisçi, Madrid’de de boy gösterdi. Maria Sakkari karşısına mağlubiyet yaşamasının ardından ise kortlardan bir süre uzak kaldı. Bu süre zarfında sırt sakatlığını gidermek için çaba harcayan tenisçi, planladığı tarihlerde geri dönemedi. Sakatlığın risk seviyesinin artış göstermesi ile birlikte Roland Garros’tan da uzak kalacağını açıklayan Badosa, bu yıl iki büyük etkinlikte yer alamamış olacak.

Roland Garros’tan çekilmesinin ardından ise ilk olarak Wimbledon akıbeti merak ediliyor. Wimbledon’a da kısa bir süre kala, Badosa’nın sakatlığının ne derece uzun süreceği merak ediliyor. Henüz net bir açıklama gelmese de, İspanyol tenisçinin yaşadığı sakatlığın iyileşme sürecinin de yavaş olması bekleniyor.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

Jessica Pegula’dan Tenis Toplarına Tepki

ABD Açık'ta kullanılan tenis toplarının ağırlığı hakkında bugüne kadar birçok şey söylendi ve son olarak Jessica Pegula, oyuncu sağlığını her şeyin üzerinde tutmayı önererek toplarla ilgili konuştu.