Anasayfa / Amerika Açık Tenis Turnuvası / Jessica Pegula’dan Tenis Toplarına Tepki
Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri
Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

Jessica Pegula’dan Tenis Toplarına Tepki

ABD Açık’ta kullanılan tenis toplarının ağırlığı hakkında bugüne kadar birçok şey söylendi ve son olarak Jessica Pegula, oyuncu sağlığını her şeyin üzerinde tutmayı önererek toplarla ilgili konuştu.

Tenis bir spor olsa da aynı zamanda büyük bir endüstri ve her sektör, ilk olarak kar oranlarını maksimize etmeye çalışır. Her şeyin dahil olabileceği bu süreçte bazen bu strateji nedeniyle zarar gören sporcular da olabiliyor. Maçların geç başlama saatleri bile etkinliklerin sporcu sağlığı yerine karları öncelikli tuttuğu yeni bir dünyanın en cazip örneklerinden biri olarak gösterilebilir.

Muhtemelen hiçbir sporcu, gece geç saatlerde çalışmayı sevmez. Ancak teniste, genellikle geç saatlerde daha fazla izleyici bir araya getirilebiliyor. Tam da bu yüzden ABD Açık etkinliğin programını ayarlamaya başlamadan önce ilk olarak geç saatte başlayabilecek maçlara dair birçok vurgu yaptı. Başka bir detay da tenis topları oldu. Zira organizasyonda kullanılan tenis topları önceki yıllara göre çok daha ağır.

Topların tasarımı, kısa rallilere neden olan saldırgan bir tenis tarzına karşı koymak için tasarlanmıştı. Kısa ralliler oyuncular ve onların vücutları için dinlendirici bir seçenek, ancak sektör önderleri için de kötü bir durum. Kullanılan ağır toplar, oyuncuların vuruş yapmasını zorlaştırırken, aynı zamanda sakatlanma oranlarının da artmasına katkıda bulunuyor. Bugüne kadar pek çok oyuncu bunun hakkında konuştu ve son olarak da Jessica Pegula, son maçından sonra düşüncelerini paylaştı.

Pegula, “Sanırım oyuncuların sağlığı en önemli kısım diyebilirim. Bu kesinlikle inceleyeceğimiz bir şey olacak. Evet, denemelerde olduğunuzda ve sadece birkaç haftanız olduğunda zor olabiliyor. İnsanların uyum sağlaması ve alışması için bu çok uzun bir zaman değil.” Dedi.

Bir WTA Konsey üyesi olan Jessica Pegula, ekibi ile birlikte bu yıl topların durumunu inceliyorlar. Tüm oyunculara ne düşündüklerini soran, Tur genelinde bir soruşturma yapılıyor, ancak çoğu insanın ne düşündüğü de söylemlerden dolayı artık tahmin edilebiliyor.

Pegula, bu konunun mutlaka bakılması ve incelenmesi gereken bir konu olduğuna dikkat çekerek “Sadece biz değil, herkes tarafından incelenen konulardan bahsediyoruz. Tura yönelik bir anket yaptık. Bu kararı sadece biz almıyoruz. Oyuncuların eğilimlerine dayanan veriler var. Oyuncu sağlığı buradaki ana öncelik.” İfadelerini kullandı.

Hakkında Tenis Tipster

Bunları da kontrol etmelisin

Amerika Açık Tenis Turnuvası iddaa tahmin ve analizleri

ABD Açık Finali Ertelenecek mi?

2023 ABD Açık finali, Amerikan spor takvimi üzerindeki en büyük etkinliklerden biri olan NFL oyunlarının açılış turuyla muhtemelen çakışacak.